Dzik zaatakował kobietę w Gdyni. Poszkodowana jest w ciężkim stanie

2023-12-24 09:14:26(ost. akt: 2023-12-24 09:15:04)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: PAP

Dzik zaatakował 55-letnią kobietę w Gdyni Chyloni. Poszkodowana w krytycznym stanie trafiła do szpitala.
Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdyni Jolanta Grunert powiedziała, że w czwartek (21 grudnia) o godz. 19.40 policjanci pojechali na ul. Kartuską, gdzie według zgłoszenia kobieta została zaatakowana przez dzika.

— Na miejscu funkcjonariusze zastali 55-letnią mieszkankę Gdyni oraz ratowników medycznych, którzy udzielali kobiecie pierwszej pomocy medycznej. Kobieta w stanie krytycznym została przewieziona do szpitala — dodała Grunert.

Policjanci ustalili, że do ataku dzika doszło na ul. Raduńskiej, po czym kobieta dotarła do jednego ze sklepów i poprosiła o wezwanie pomocy.

Serwis trojmiasto.pl podał, że po ataku dzika kobieta została przywieziona karetką do Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni i tam przeszła operację ratującą życie. Przebywa obecnie na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, a lekarze cały czas oceniają jej stan jako ciężki.

— Policja poinformowała o tym zdarzeniu Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta w Gdyni oraz Nadleśnictwo z siedzibą w Gdyni z prośbą o podjęcie działań w ramach swoich kompetencji — tłumaczyła gdyńska funkcjonariuszka.

źródło: PAP/ Krzysztof Wójcik