Prezydent: ułaskawienie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika pozostaje w mocy prawnej

2023-12-21 10:03:24(ost. akt: 2023-12-21 10:05:22)

Autor zdjęcia: KPRP

Ułaskawienie z 2015 roku zostało wykonane zgodnie z prawem, co potwierdził Trybunał Konstytucyjny i pozostaje w mocy prawnej – napisał w środę wieczorem prezydent Andrzej Duda na profilu Kancelarii Prezydenta w portalu X.
Prezydent Andrzej Duda opublikował wpis tuż po zakończeniu spotkania z Kamińskim i Wąsikiem, które odbyło się w Pałacu Prezydenckim. Taką samą opinię na temat skuteczności ułaskawienia przedstawiła w środę także minister w Kancelarii Prezydenta RP Małgorzata Paprocka. „W ocenie Kancelarii Prezydenta panowie są ułaskawieni, ułaskawienie jest ważne i w mocy prawnej” – oświadczyła w rozmowie z PAP. Dodała także, iż „Sąd Najwyższy nie ma żadnej podstawy prawnej do badania wykonania prerogatywy przez prezydenta RP”.

W środę Sąd Okręgowy w Warszawie orzekając w II instancji wymierzył kary po dwa lata więzienia dla Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, po roku więzienia dla dwóch pozostałych b. szefów CBA za działania operacyjne podczas „afery gruntowej”.(PAP)

szuk/ aszw/

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3112578 22 gru 2023 00:07

    Zamiast pojednania i dalszego rozwoju Polska dzięki zemście politycznej realizowanej przez nową większość pogrąży się w chaosie a pogłębione podziały będą pożywką dla naszych wrogów. Czy Polacy ponownie będą mądrzy po szkodzie?

    odpowiedz na ten komentarz