Posłowie chcą spotkać się z "radą nadzorczą". Śliwka: Oni uciekają po piętrach

2023-12-20 17:35:22(ost. akt: 2023-12-20 17:36:49)

Autor zdjęcia: kadr z video // twitter.com/SliwkaAndrzej

Posłowie PiS w budynku TVP próbowali spotkać się z przedstawicielami "neorady nadzorczej" wskazanej przez ministra kultury. - Domagamy się wglądu w dokumenty. Ale jest wielki opór - napisał na Twitterze Grzegorz Puda.
Na Twitterze byłego ministra funduszy i polityki regionalnej, Grzegorza Pudy, pojawiło się nagranie, na którym widać mężczyznę, mającego prawdopodobnie reprezentować wskazanych przez Bartłomieja Sienkiewicza członków nowych władz Telewizji Publicznej.

Posłowie PiS domagają się, by zaprowadził ich na spotkanie z "radą nadzorczą". Nie odpowiada na ich pytania dotyczące tożsamości i funkcji.

- Tych dwóch panów tylko? Idziemy - zwrócił się prawdopodobnie do Piotra Muellera i Radosława Fogla.

- Bez mediów się nie ruszamy - zapowiedział Fogiel. To spowodowało konfuzję u mężczyzny.

- Niech pan przyniesie tutaj te papiery tutaj - pada propozycja. - Niech oni przyjdą tutaj.

Mężczyzna powiedział, że "zaprasza do sali konferencyjnej". Ruszała za nim grupa posłów i dziennikarzy.

Dziennikarz Michał Jelonek wskazał, że mężczyzną, który rozmawiał z parlamentarzystami, był Przemysław Herbut, dyrektor Biura Spraw Korporacyjnych TVP.

Andrzej Śliwka, poseł PiS, w rozmowie z TV Republika powiedział, że jednak nie doszło do spotkania z przedstawicielami "neorady nadzorczej".

- Chcieliśmy się spotkać, oni uciekają po piętrach. Spotkaliśmy redaktora Płuskę, pana Czyża i nagrywali alternatywny Teleexpress - powiedział Śliwka.


Źródło: niezależna.pl