Czwartek, 20 lutego 2020. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Podziel się:

Podziel się:

Niespodzianka na zakończenie roku w przedszkolu "Juniorek"

Nauczycielki z Przedszkola Samorządowego "Juniorek" w Kieźlinach na zakończenie roku wystawiły dzieciom sztukę pt. "Kopciuszek"

Z okazji zakończenia roku szkolnego nauczycielki Przedszkola Samorządowego „Juniorek” w Kieźlinach przygotowały dzieciom niespodziankę w postaci przedstawienia pt. „Kopciuszek”. Baśniowa postać skromnego i uczynnego Kopciuszka fascynuje dzieci i dorosłych od wielu już pokoleń.
Nauczycielki od maja spotykały się popołudniami, by w tajemnicy przed dziećmi dobrze przygotować się swoich ról, a także wspólnych tańców i piosenek.
Zamierzeniem sztuki było przekazanie widzom, że dobroć, skromność i pracowitość się opłaca. Aby uwrażliwiły się na krzywdę ludzką, na konieczność właściwego odnoszenia się do osób bliskich.
Gra aktorska nauczycieli, barwne kreacje oraz bajkowa scenografia przyciągnęły uwagę małych widzów, którzy z dużym zainteresowaniem oglądali spektakl. Zaskoczeniem dla dzieci były kostiumy i charakteryzacja swoich pań, których niektóre dzieci zwyczajnie nie poznały. Pełniąc rolę dam dworu wspierały nas również panie z personelu administracyjno-obsługowego. Na twarzach podopiecznych widać było uśmiech i zadowolenie. Aktorzy kilkakrotnie wychodzili na scenę, a brawom nie było końca. Jednak największą radością były okrzyki dzieci „Jeszcze raz! Jeszcze raz!”. Takie zakończenie roku na pewno na długo pozostanie w pamięci absolwentów naszego przedszkola.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: JUSTYNA PIKUŁA oraz opublikowany na portalu Olsztyńska24: Niespodzianka na zakończenie roku w przedszkolu "Juniorek"
Oceń artykuł:

(0)