Quantcast

Poniedziałek, 30 listopada 2020. Imieniny Andrzeja, Maury, Ondraszka

Podziel się:

Podziel się:

Mistrzostwa Olsztyna w tenisowym mikście rozegrano na kortach „Skanda”.

W sobotę 26 września na kortach TKKF „Skanda” odbyły się mistrzostwa Olsztyna w tenisowej grze mieszanej. Była to już ósma edycja tej imprezy. Do turnieju przystąpiło jedenaście par. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale humory dopisywały i wszystkie mecze odbyły się w duchu fair play. Pogoda była znakomita, a korty jak zwykle na „Skandzie” dobrze przygotowane.

Pary mikstowe wylosowały kolejność gier i grały według powstałej drabinki do dwóch wygranych setów. W razie potrzeby rozgrywany był trzeci set do dziesięciu wygranych punktów. Najmłodszą zawodniczką turnieju była dziesięcioletnia Amelia Daszewska, która zagrała razem z tatą Mariuszem.
Dopisali również kibice, którzy dopingowali swoich faworytów. Wszystkie pary również wspierały swoich konkurentów, jeśli akurat miały przerwę między grami. Dla wszystkich był dostępny grill z kiełbaskami, więc można było uzupełnić energię przed kolejnymi grami.
Pary, które przegrały swój pierwszy mecz rywalizowały w turnieju pocieszenia. Mecze zakończyły się około godziny szesnastej rozdaniem nagród przygotowanych przez TKKF „Skanda”.

Wyniki turnieju głównego przedstawiają się następująco:
- I miejsce – Elżbieta Suchowilska i Przemysław Sobiech
- II miejsce – Karolina Lewandowska i Przemysław Wojciechowicz
- III miejsce – Aleksandra Rzętkowska i Andrzej Cegiełka

Wyniki turnieju pocieszenia:
I miejsce – Marzena Truskowska i Bartosz Kowalewski
II miejsce – Amelia Daszewska i Mariusz Daszewski
III miejsce – Dominika Szwed i Krzysztof Wowkonowicz oraz Monika Erzepki i Przemysław Zieliński

Nagrodami w dzisiejszym turnieju były medale i puchary, a nagrodę specjalną za bardzo dobry występ i duże zaangażowanie otrzymała najmłodsza uczestniczka Amelia Daszewska.
Organizatorzy zapraszają już za tydzień – trzeciego października na turniej deblowy w kategorii open, w którym nagrody ufunduje MPEC Olsztyn.
Więcej informacji można uzyskać bezpośrednio u organizatora dzwoniąc pod numer 89 533 02 15.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: LW oraz opublikowany na portalu Gazeta Olsztyńska: Mistrzostwa Olsztyna w tenisowym mikście rozegrano na kortach „Skanda”.
Oceń artykuł:

(0)