Quantcast

Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

Olsztyński Ekonomik podsumowuje rok szkolny.

Rok szkolny 2019/20 był bardzo udanym rokiem dla Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie i należącego do Zespołu Technikum nr 7.

Absolwenci mieli bardzo dobre wyniki na maturach i egzaminach zawodowych. Dzięki temu wielu z nich kontynuuje edukację na wymarzonych studiach, a część zatrudniła się w wybranych zakładach pracy zgodnie z ukończonym kierunkiem kształcenia. Technikum nr 7 kształci w kierunkach popularnych na rynku pracy, czyli techników: programistów, informatyków, ekonomistów, rachunkowości, hotelarstwa i organizacji turystyki.
W tym roku Technikum nr 7 zostało uznane najlepszym technikum w województwie w rankingu Perspektyw i znalazło się w pierwszej setce techników w kraju. Kolejny ranking przeprowadzony przez portal WaszaEdukacja.pl również uplasował ZSE na pierwszym miejscu wśród techników Olsztyna.
Jeśli chodzi o ciekawsze projekty: jeszcze w wakacje chętna młodzież pojechała na wymianę polsko – ukraińską do miejscowości Sumy. Był to wyjazd edukacyjno – turystyczny. Uczestnicy pracowali nad zagadnieniami z ekonomii oraz zwiedzili Kijów, Sumy i okolice oraz Lwów. Były to niezapomniane dwa tygodnie z nauką, historią, kulturą i wspaniałymi ludźmi.
Kolejny wyjazd zagraniczny to wymiana polsko – niemiecka i miasto Oldenburg. Tu uczniowie zwiedzili miasto, poznali sympatycznych kolegów i zapoznali się z funkcjonowaniem niemieckich przedsiębiorstw.
Odbyła się również wycieczka do Warszawy. W tej uczestniczyli najlepsi uczniowie szkoły. Uczestnicy zwiedzili Łazienki Królewskie, odwiedzili Pawiak i Ogród Saski oraz uczestniczyli w spektaklu „Stowarzyszenie umarłych poetów”. Wyróżnieni uczniowie uczestniczyli również w spektaklu Teatru Jaracza w Olsztynie.
Uczniowie uczestniczyli w wielu konkursach, olimpiadach i zawodach zdobywając wiele cennych nagród: zawody w e-sporcie (trzecie miejsce w województwie na ponad 70 drużyn), Ogólnopolski Konkurs Turystyczno – Hotelarski „Mistrz Gościnności – Concierge 2019” (II miejsce Izabeli Niewdzięcznej w Polsce), Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo – Menedżerskich (finalistka Natalia Kurapiewicz), etap regionalny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” (I miejsce Paulina Seliwiak, III Maja Krajewska), Turniej Talentów Akademia Księgowego (awans 2 uczniów do najlepszej 84 z 723 uczestników w Poznaniu), Ogólnopolski Konkurs „Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości” odbywające się pod hasłem „Nie przypadek, a chęć szczera zrobi ze mnie milionera!” (III miejsce w finale ogólnopolskim), konkurs „Kartograf Ekonomika” i wiele innych.
Sportowcy też zajmują wysokie miejsca w Olsztynie: I miejsce w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt, awans do finałów rozgrywek siatkarskich zespołów dziewcząt i chłopców.
Szkoła organizuje apele okolicznościowe na różne okazje, aktywnie działa samorząd uczniowski i wolontariat, I klasy mają zajęcia integracyjne w różnych ciekawych miejscach, hotelarze odbywali zajęcia praktyczne bezpośrednio w hotelach, w pracowni gastronomicznej powstało wiele kolorowych i smakowitych potraw z kuchni całego świata, turyści uczą się przewodnictwa oprowadzając po mieście.
Uczniowie odbywają praktyki zawodowe w wielu ciekawych miejscach od morza po góry. Uczestniczą też w stażach zagranicznych: Irlandia, Portugalia, Hiszpania, Włochy.
Szkoła organizuje wiele spotkań z ciekawymi ludźmi, żeby urozmaicić uczniom pobyt w jej murach: pisarka Joanna Jax, misjonarz, grupa wojskowych ratowników medycznych – pierwsza pomoc, absolwenci i aktualni studenci opowiadają o swoich wrażeniach i zachęcają do kontynuowania nauki po zakończeniu szkoły.
Niestety wiele zaplanowanych przedsięwzięć nie mogło się odbyć w szkole z racji pandemii koronawirusa. Nauczyciele i uczniowie musieli się też przestawić na zdalne nauczanie, z czym poradzili sobie bardzo dobrze. Dzięki dużemu zaangażowaniu obu stron uczniowie uzyskali promocję. Nawet praktyki zawodowe zaliczyli w formie projektu edukacyjnego.
Jak widać z tego drobnego wycinka działalności Technikum nr 7 w szkole można rozwijać zainteresowania i zdobywać wiedzę na wybranym kierunku kształcenia, zdobywać laury w zawodach sportowych oraz konkursach i olimpiadach tematycznych, odwiedzać sąsiednie i dalekie kraje, poznawać ciekawych ludzi itd.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie szkoły i szkolnym Facebooku.
Serdecznie zapraszamy!

ZSE
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: LW
Oceń artykuł:

(0)