Quantcast

Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

Olsztyński „Ekonomik” z najbardziej przedsiębiorczymi nastolatkami w Polsce!

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie stanęli na podium Finału Ogólnopolskiego konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości zajmując III miejsce. Dokonała tego drużyna w składzie: Alicja Wolińska, Dominik Figlant i Michał Wielesik (wszyscy są uczniami klasy I).

Etap wojewódzki konkursu również należał do drużyn z „Ekonomika”.
Jak doszło do tego, że uczniowie osiągnęli tak duży sukces?
W XV edycji konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości uczniowie pięciu klas z naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez organizatorów konkursu - przedstawicieli Studenckiego Forum Business Centre Club. Hasło przewodnie w tym roku brzmiało „Nie przypadek, a chęć szczera zrobi ze mnie milionera!”. Podczas lekcji rozwiązywano case study metodą burzy mózgów. Powstały świetne pomysły rozwiązań.
Do konkursu stanęło 5 drużyn z Technikum nr 7 i wszystkie wygrały etap międzyszkolny:

Drużyna 1: Rafał Pierzynowski, Hubert Szewczyk, Jakub Winiarski
Drużyna 2: Alicja Rojek, Julia Radziun, Oliwia Skalska
Drużyna 3: Alicja Wolińska, Michał Wielesik, Dominik Figlant
Drużyna 4: Natalia Zarachowicz, Agata Kraska, Kacper Moskalik
Drużyna 5: Paulina Seliwiak, Klaudia Olender, Nina Prusińska

Opiekunem wszystkich startujących zespołów była pani Aneta Karbowska. Dziękujemy, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

W ramach etapu międzyszkolnego uczniowie rozwiązali case study start – up tworzącego darmowe kursy wideo z matematyki dla licealistów oraz kursy z przedmiotów finansowych dla studentów.
Zespoły opracowały całą kampanię reklamową firmy, założyły strony reklamowe. Uczniowie nagrali filmy na kanał YouTube, dystrybuowali reklamy poprzez social media i z pomocą influencerów. Ich praca została doceniona przez kapitułę konkursową. Trzy zespoły z pięciu wygrały etap wojewódzki. Odbywał się on już w czasie pandemii, ale to nie zmniejszyło zapału do pracy.
Kolejne zadanie dotyczyło właśnie ówczesnej sytuacji. Uczestnicy etapu musieli utrzymać na rynku przedsiębiorstwo, które w związku z ogólnopolską kwarantanną utraciło klientów. Pomysły i dojrzałe rozwiązania zaskoczyły jury.
W finale ogólnopolskim postawiono przed uczestnikami ambitne zadanie. Chodziło o to by w ciągu 30 godzin stworzyć kampanię marketingową online konkretnego produktu, wykorzystując cross marketing, influencer marketing, real-time marketing lub viral marketing. Należało też stworzyć prototyp elementu kampanii i wszystko przedstawić podczas elevator pitch.
Zadanie bardzo trudne, ale nie dla uczniów z olsztyńskiego „Ekonomika”.
Zwycięska drużyna tak opisuje zmagania: O wzięciu udziału w konkursie zgodnie zdecydowaliśmy już na prelekcjach zorganizowanych przez Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości. Nie spodziewaliśmy się jednak, że ten mały krok zabierze nas aż na podium najbardziej przedsiębiorczych nastolatków w Polsce. Każdy z etapów był dla nas zabawą naszą kreatywnością i poszukiwaniem niestandardowych rozwiązań. Postanowiliśmy nie bać się naszych pomysłów i wprowadzać je nawet, jeśli były ryzykowne i mogły wykluczyć nas z konkurencji. Opłaciło się! I to już pewne: to nie ostatni raz, kiedy wzięliśmy udział w konkursie NZP. Zdobytą praktykę spróbujemy przekuć w pierwsze miejsce. Motywuje nas niedosyt, ale także bogata pula nagród, która niestety w tym roku musiała zostać zmniejszona z powodu komplikacji związanych z epidemią (nie odpuścimy).

Gratulujemy wszystkim naszym drużynom osiągniętych wyników i życzymy sukcesów podczas kolejnych edycji konkursu.
ZSE
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: LW
Oceń artykuł:

(0)