Quantcast

Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

W olsztyńskim „Ekonomiku” - osobno, ale razem.

Od 12 marca nauczanie w Polsce odbywa się zdalnie powodu pandemii koronawirusa. To trudny czas dla wszystkich. Również Technikum nr 7 mieszczące się w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie dotknęły nowe obowiązki, dużo pracy przy komputerze, lęk i izolacja.

Samorząd Uczniowski i nauczyciele z Ekonomika jednak się nie poddają. Szkoła to nie tylko lekcje. Zdalne nauczanie pochłania sporo czasu, staramy się jednak, by nie zdominowało życia uczniów. Każdy w swoim domu pozostaje nadal uczniem Technikum nr 7, przynależy do swojej klasy.
Dlatego nauczyciele i uczniowie wciąż próbują coś robić razem, chociaż na odległość. W szkole uczy się wielu fantastycznych uczniów, którzy włączają się w różne inicjatywy. Dużą pomocą okazuje się tu facebookowa strona Szkoły. Zdalnie udało się przeprowadzić konkurs na Miss i Mistera Ekonomika 2020. Wygrali go Julka Płonowska i Kacper Linkiewicz. Wicemiss została Laura Ginosyan, a Wicemisterem Michał Bieluch. Udało im się pokonać wielu przeciwników. Wygrana nie byłaby możliwa bez wspierających ich klas.
Samorząd Uczniowski przygotował też zdalną Uroczystość Zakończenia Szkoły przez klasy maturalne, wzięli w niej udział uczniowie klas 3i, 3c, 2a.
Uczniowie z klasy 1H - dwie drużyny - wzięli udział w internetowym konkursie ekologicznym z okazji Dnia Ziemi, pod opieką pani Małgorzaty Glanc. Kontynuują w ten sposób program EkoEkonomik. Nasi uczniowie nadsyłają też swoim nauczycielom różne prace oddające ich emocje w czasie pandemii. Są to rysunki, wypracowania. Sztuka może być sposobem na rozładowanie stresu.
Również nauczyciele zaangażowali się w akcje dodające otuchy innym, na Facebooku ZSE przypominali o noszeniu maseczek, pokazywali, jak radzą sobie z kwarantanną – w postaci plakatów składających się z ich zdjęć. Tak naprawdę wszyscy bardzo tęsknią za normalnością, za... szkołą.
Wszyscy w szkole mają nadzieję, że pandemia szybko pozostanie tylko wspomnieniem, że wszyscy docenią obecność drugiej osoby obok nas, że nasze klasy jeszcze bardziej zżyją się ze sobą.
ZSE
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: LW
Oceń artykuł:

(0)