Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Podziel się:

Podziel się:

W Ekonomiku spotkanie autorskie z panią Joanną Jax.

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek. Z tej okazji 24 X 2019r. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie świętował Imieniny szkolnej Biblioteki. Gościem honorowym była pani Joanna Jax, poczytna pisarka, mieszkająca w Olsztynie.

Pani Jax zdobyła serca nie tylko czytelników, ale i uczestników spotkania autorskiego w Ekonomiku. Mówiła bardzo ciekawie, z humorem o warsztacie pisarza, blaskach i cieniach swojej profesji. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda codzienność pisarza, zbieranie materiałów do kolejnych powieści, łączenie obowiązków twórczych z życiem prywatnym, współpraca z wydawcami, spotkania autorskie. Pisarka umiejętnie przekonała słuchaczy do tego, że warto wierzyć w siebie i dążyć do realizacji swoich marzeń. Dzieląc się refleksjami po spotkaniu, stwierdziliśmy, że Pani Jax przekazała nam dużą dawkę pozytywnej energii. Bardzo dziękujemy Pisarce za przyjęcie naszego zaproszenia.
Na Imieninach Biblioteki ZSE rozstrzygnięto też 2 konkursy czytelnicze. Wzięło w nich udział kilkunastu uczniów ZSE. Jurorami byli nauczyciele: Sylwia Drang, Magdalena Mielczarska, Katarzyna Kłos, Ewa Zięba, Robert Banach, Sławomir Nawrocki i Marek Wołoch. Pakietami książek od wydawnictw "Świat Książki" i "Znak" nagrodzeni zostali:

- w konkursie na najlepszą recenzję ulubionej książki:
miejsce I - Izabela Niewdzięczna z klasy 3h,
miejsce II - Norbert Rutkowski z klasy 4i,
miejsce III - Dominika Młynarczyk z klasy 4b,

- w konkursie "Książka w obiektywie. 2019",
miejsce I - Angelika Durasiewicz z klasy 1h,
wyróżnienie - Paulina Bednarek z klasy 2b.

Nagrody wręczyły - pani Joanna Jax i pani Beata Terlecka.

Następnie pani wicedyrektor Katarzyna Głybowicz podziękowała raz jeszcze za inspirujące wystąpienie pani Jax, podziękowała również przybyłym na spotkanie gościom - pani Marii Wiśniewskiej - wicedyrektor Biblioteki Pedagogicznej oraz miłośniczkom pisarstwa pani Jax. Podziękowania skierowała też do nauczycielki biblioteki - pani Beaty Terleckiej za zorganizowanie wspaniałej imprezy czytelniczej. Pani Beata była również pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia.
Podziękowania otrzymała również klasa 3G i pan Rafał Podskrobko za obsługę gastronomiczną imprezy.
O sprawne prowadzenie spotkania autorskiego zadbali Oliwia Walkowiak i Dawid Dąbkowski z kl. 4B.
Z pisarką, z panią Terecką i z nagrodzonymi uczniami wywiady przeprowadzał dziennikarz Radia Olsztyn, pan Robert Lesiński.

Na zakończenie uroczystości pojawił się tort, którego fundatorem była firma "Jasam" z Olsztyna. Aplauz zebranych gości wywołało to, że na torcie znalazły się cukrowe miniaturki książek pani Jax. Niespodzianka odpowiednia dla "pożeraczy książek". W tej nieformalnej części sporo osób rozmawiało jeszcze z Pisarką, zadawało pytania, które nasunęły im się podczas lektury jej powieści.
Nie były to pierwsze Imieniny Biblioteki Ekonomika, ale z pewnością były najbardziej inspirujące.
ZSE
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: LW
Oceń artykuł:

(0)