Niedziela, 19 stycznia 2020. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Podziel się:

Podziel się:

W Ekonomiku rozstrzygnięto konkurs Kartograf Ekonomika

Dziś (21.10) zostały wręczone nagrody laureatom pierwszej edycji konkursu Kartograf Ekonomika przeprowadzonego w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie 11 października 2019 roku. Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do samokształcenia, rozwijanie jej zainteresowań, a przede wszystkim doskonalenie pracy z mapą.

Czternastu uczestników z siedmiu klas musiało wykazać się wiedzą i umiejętnością odczytywania map geograficznych. Do konkursu przygotowywali się pod czujnym okiem nauczycieli geografii. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki i wyrównany do tego stopnia, że pierwsza tura nie wyłoniła laureatów. Dopiero druga tura konkursu przyniosła ostateczne rozstrzygnięcie.

Najlepszymi kartografami okazali się:
I miejsce - Julia Gaweł (4C),
II miejsce - Igor Szumowski (4G),
III miejsce - Katarzyna Czyż (4G),
IV miejsce - Maja Krajewska (2B),
V miejsce - Dominika Młynarczyk (4B).

Gratulujemy zwycięzcom i bardzo gorąco dziękujemy sponsorom, dzięki którym młodzież otrzymała nagrody rzeczowe, a były to m. in.: lornetka sportowa, plecak, prysznic polowy, zegarki elektroniczne, pamięć przenośna, atlasy geograficzne, Polska Encyklopedia Drogowa, kompasy, atlasy rowerowe województwa warmińsko – mazurskiego.

Sponsorami pierwszej edycji konkursu byli:
- Centrum Graficzne GRYF,
- COSINUS - bezpłatne szkoły dla dorosłych,
- Oddział Warmińsko – Mazurski PTTK ,
- ŻBIK - sklep myśliwski i harcerski.
Po udanej pierwszej edycji pomysłodawcy konkursu, pani Beata Michalska i pan Marcin Bojarowski, zamierzają się ubiegać o uzyskanie zgody na przeprowadzenie kolejnych edycji na szczeblu międzyszkolnym.
ZSE
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: LW
Oceń artykuł:

(0)