Niedziela, 19 stycznia 2020. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Podziel się:

Podziel się:

Zespół Szkół Ekonomicznych w Olsztynie obchodzi Dzień Edukacji Narodowej

W piątek 11 października w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku, wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zaprał dyrektor szkoły Stefan Procyk, który podziękował wszystkim nauczycielom za wysiłek włożony w edukację młodego pokolenia. Przypomniał również o wielkim sukcesie Olgi Tokarczuk, która otrzymała nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Podkreślił wartość edukacji w osiąganiu sukcesów. Podziękowania otrzymali również pracownicy administracji i obsługi, bez których proces nauczania byłby bardzo utrudniony. Dyrektor podkreśli też wartość pracy uczniów i ich stosunku do obowiązków. Jako kolejni zabierali głos przewodniczący rady rodziców Zdzisław Śniadach i przewodniczący samorządu uczniowskiego Michał Strupiechowski. Na zakończenie oficjalnej części uroczystości przedstawiciele społeczności uczniowskiej złożyli na ręce dyrektora bukiet kwiatów, jako podziękowanie dla grona pedagogicznego i wszystkich pracowników szkoły.
Po wyprowadzeniu sztandaru nadszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy 3a. Były wiersze i humor, a także gala „Belfer roku”. Uczniowie w różnych kategoriach nominowali wielu pedagogów. Wyróżnieni „Belfrowie” otrzymali wiele braw i statuetki.
Na zakończenie uczniowie klasy 3a w imieniu całej społeczności uczniowskiej złożyli gorące życzenia pedagogom.

ZSE
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: LW oraz opublikowany na portalu Gazeta Olsztyńska: Zespół Szkół Ekonomicznych w Olsztynie obchodzi Dzień Edukacji Narodowej
Oceń artykuł:

(0)