Quantcast

Sobota, 24 października 2020. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Podziel się:

Podziel się:

Olsztyński „Ekonomik” przeprowadził XX Edycję Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Euklides”

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie należy do Stowarzyszenia Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych, dlatego w dniach 13-14 czerwca gościł nauczycieli i młodzież z różnych miast Polski i litewskiego Wilna.

13 czerwca o godzinie 14 uczniowie przystąpili do konkursu matematycznego. Na sali gimnastycznej po krótkich powitaniach i przemówieniach m. in. dyrektora szkoły, przedstawiciela kuratorium i innych gości uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań, a nauczyciele wzięli udział w szkoleniu z metodykiem.
Po trudach konkursowych zaprosiliśmy naszych gości na zwiedzanie Olsztyna. Chcieliśmy im pokazać piękno naszego miasta. Wycieczkę rozpoczęliśmy w Planetarium, drugim, co do wielkości w Polsce, gdzie poznaliśmy historię stolicy Warmii i Mazur. Po wirtualnym zwiedzeniu miasta wyruszyliśmy w plener. Doszliśmy do Bramy Górnej, zwanej Wysoką Bramą, jedną z trzech otaczających średniowieczny Olsztyn, odwiedziliśmy Mikołaja Kopernika, zobaczyliśmy Targ Rybny, zamek i jego mury. Posłuchaliśmy opowieści o dawnym Olsztynie przy makiecie miasta obok Starego Ratusza. Stojąc koło Domu Gazety Olsztyńskiej mogliśmy podziwiać również obecny Ratusz, oddany w 1915 roku. Następnie zwiedziliśmy Bazylikę katedralną św. Jakuba Apostoła, perłę architektury gotyckiej, zbudowaną w II poł. XIV w. Spacer w Parku Centralnym zakończył naszą wycieczkę.
14 czerwca o godzinie 10 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie nastąpiło uroczyste podsumowanie XX Edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Euklides”.
Okazało się, że w tym roku jest dwóch zwycięzców. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki przygotowane przez organizatorów.
Po uroczystym wręczeniu nagród nastąpiło omówienie zadań konkursowych i przedstawienie sposobów ich poprawnego rozwiązania.
Kolejnym punktem spotkania było wręczenie drobnych pamiątek oraz dyplomów wszystkim uczniom, którzy dotarli do finału. Cieszymy się bardzo, bo udało się to jednemu z uczniów naszej szkoły – Damianowi Wasiłowskiemu. Wyróżnieni zostali również nauczyciele, którzy zajmowali się przygotowaniem uczniów.
Kolejne rozdane nagrody to statuetki dla trzech najmocniejszych szkół, których uczniowie najlepiej i najliczniej brali udział w konkursie na wszystkich jego etapach. Zespół Szkół Ekonomicznych został wyróżniony za organizację i przeprowadzenie finału konkursu matematycznego Euklides.
ZSE
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: LW oraz opublikowany na portalu Gazeta Olsztyńska: Olsztyński „Ekonomik” przeprowadził XX Edycję Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Euklides”
Oceń artykuł:

(0)