Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Podziel się:

Podziel się:

Nowe bilety w automacie...

Nie jest wcale łatwo kupić nowy bilet w automacie.

Zacznijmy od tego, że 1go maja nie mogłam kupić biletów miesięcznych (mamy z mężem i córką trzy karty miejskie), bo 8 albo 9 biletomatów w okolicy miało problem z połączeniem. Zwykle pod koniec miesiąca kupuję bilety, ale wtedy kilka dni próbowałam, a pracowałam w godzinach pracy pani "z budki", straciłam kilka godzin w ciągu kilku dni na jeżdżenie po automatach.
Z "budką" zresztą też kiedyś miałam przeboje, bo stałam w kolejce 40 minut, a dwie osoby przede mną pani z okienka zamknęła budkę. Dodam, że straciła ze 20 minut na wykłócanie się z kolejką, żeby nikt już nie ustawiał się (jakieś 5 osób za mną miał być koniec). Buractwo i żenada. Ale alternatywa nieczynnych biletomatów nie napawa optymizmem.
Drugiego maja udało się kupić bilety, ale tylko połowicznie. Sieciówka na miesiąc maj była już niedostępna (co jest dla mnie niezrozumiałe, powinnam mieć możliwość kupienia biletu miesięcznego przynajmniej do 5go dnia miesiąca, to mój problem, że tracę kilka dni). Kupiłam bilet 30-dniowy. Z przyczyn ode mnie niezależnych, pomimo miesiąca 31-dniowego, bilet 30-dniowy zaznaczył się aż do 1go czerwca. Kupiłam więc bilety 30-dniowe na 31 dni. Z tego z kolei wynikł kolejny problem. Na czerwiec znów musiałam kupić bilety 30-dniowe, bilety weszły z datami 02.06-01.07.2017r.
Od kilku dni na każdej tablicy na przystankach wyświetla się komunikat, że od 1go lipca bilet miesięczny i bilet 30-dniowy będą kosztować 80zł. Jest też informacja, że nowe bilety są już dostępne w biletomatach.
Wczoraj pojechałam do biletomatu. Biletu miesięcznego w nowej cenie na czerwiec nie mogłam kupić, ponieważ poprzedni bilet mam do 1go lipca i miesięczny z nową ceną dostępny jest dopiero na sierpień.
Zaznaczyłam więc bilet 30-dniowy i daty 02.07-31.07.2017r. Okazuje się, że jednak nie mogę kupić biletu na lipiec w nowej, tańszej cenie, biletomat takiej opcji w czerwcu nie ma.
1go lipca biletów nie kupię, bo mijamy się z mężem, a krążyć po biletomatach przed 23 nie chcę. Już kiedyś biletomat o 23 nie przyjął mi płatności za sieciówkę, pomimo środków na koncie i kupienia dwóch wcześniejszych biletów tuż przed 23. W dwóch kolejnych również wtedy się nie udało.
Spróbuję kupić bilety 2go lipca, mam nadzieję, że znów nie załadują mi się bilety do 1go sierpnia czyli na 31 dni...
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Tigrina oraz opublikowany na portalu Olsztyn: O bilet miesięczny w Olsztynie nie jest tak łatwo
Oceń artykuł:

(0)