Quantcast

Czwartek, 29 października 2020. Imieniny Angeli, Przemysława, Zenobii

Podziel się:

Podziel się:

Najdłuższy maraton szycia celinek dla chłopców i dziewczynek

Moja koleżanka ze studiów ma nowe hobby – szyje poduszki metodą patchworku. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że szyje charytatywnie. A teraz wraz z koleżankami wpadła na pomysł ustanowienia rekordu Polski. Akcja ma się odbyć 12-13 lutego 2016 r. w Elblągu. Będzie to 24 godzinny maraton szycia. Panie liczą, że ktoś jeszcze do nich dołączy. Do tej pory uszyły 2654 sztuk sfotografowanych prac.

Celina Jankowska z Elbląga, od której imienia wzięły nazwę poduszki, jest pomysłodawczynią akcji "szyjemy celinki dla chłopca i dziewczynki". Od 2004 roku szyją je głównie wolontariuszki z Elbląga i Gdańska, ale warsztaty organizowane były także w innych miastach Polski. Działalność ta jest charytatywna, nie sprzedają swoich prac. Poduszki celinki szyją metodą patchworku. Wszystkie materiały kupują same, haftowane aplikacje krzyżykowe też są wykonywane charytatywnie. Spotykają się na szycie kilka razy w roku.

W dniach 12-13 lutego 2016 organizują w Elblągu 24 godzinny maraton szycia w celu ustanowienia rekordu Polski w szyciu celinek. W ten sposób chcą zachęcić nowe osoby do współpracy z nami .Odbiorcami są dzieci, będące pod opieką hospicjum oraz ich rodzeństwo, dzieci z domów dziecka a także osamotnione osoby starsze, przebywające w domach opieki. Dotychczas uszyte poduszki otrzymały dzieci i osoby starsze w Elblągu, Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Toruniu itp.

Panie chciałby, by informacja o maratonie szycia – i ustanawianiu rekord Polski - pojawiła się w różnych miastach. Może ktoś do nich dołączy?

Więcej informacji: na forum www.szyjemycelinki.pun.pl oraz na Facebooku, kontakt mailowy szyjemycelinki@gmail.com., djęcia:. https://picasaweb.google.com/105658013804024641735
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: St. Czachorowski
Oceń artykuł:

(0)