Czwartek, 20 lutego 2020. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Platforma stawia na Wasilewską

2009-01-07 00:00:00

Anna Wasilewska powinna być kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Olsztyna – zdecydowała w środę wieczorem rada powiatu Platformy Obywatelskiej. Kandydaturę Wasilewskiej muszą jeszcze zaakceptować władze krajowe partii.

To spora niespodzianka. Jeszcze w środę rano po Olsztynie krążyła informacja, że „Warszawa” w roli kandydata na prezydenta widzi Krzysztofa Krukowskiego, pracownika naukowego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z tytułem doktora. Jednak on i Tomasz Głażewski, pełniący funkcję prezydenta Olsztyna przegrali w głosowaniu rady powiatu (dostali po 9 głosów). Za Wasilewską opowiedziało się 16 z 35 delegatów.
api


Notka biograficzna
Anna Wasilewska - obecnie pełnomocnik Tomasza Głażewskiego, pełniącego funkcję prezydenta Olsztyna. Z wykształcenia, technolog żywności i pedagog. Absolwentka Akademii Rolniczo-Technicznej, Instytutu Kształcenia Nauczycieli w Warszawie oraz Bałtyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Koszalinie.
Mąż jest prywatnym przedsiębiorcą, córka i syn studiują.

Karierę pedagogiczną rozpoczynała od pracy nauczyciela w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Olsztynie. W 1995 roku została dyrektorem tej placówki. W roku 1996 zaangażowała się w tworzenie umacnianie idei olimpiad specjalnych, aktywnie działając w Stowarzyszeniu Sportowym „Olimpiady Specjalne – Polska” dla osób z upośledzeniem umysłowym, gdzie pełniła funkcję wiceprezesa, jest członkiem Komitetu Krajowego Stowarzyszenia. Organizowała całoroczne treningi, imprezy sportowe rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej i europejskiej oraz obozy rehabilitacyjne. Była koordynatorem programu „Animator Sportu Osób Niepełnosprawnych” w Województwie Warmińsko-Mazurskim.

Od 2007 roku Zastępca Prezydenta Miasta. Nadzorowała Wydział edukacji i Sportu, Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej, Biuro Rzecznika Konsumentów, Biuro Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi a także Pełnomocnika Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych. Od 24 listopada 2008r. pełnomocnik pf. prezydenta miasta Olsztyn.
źródło: oficjalna strona Urzędu Miasta w Olsztynie

>>> Więcej informacji o kampanii prezydenckiej!
>>> Kogo wystawią inne komitety wyborcze? KLIKNIJ!
>>> Co wróżka Sara przepowiedziała o wyborach? KLIKNIJ!


Komentarze polityków w czwartkowej Gazecie OlsztyńskiejUwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.