Quantcast

Poniedziałek, 30 listopada 2020. Imieniny Andrzeja, Maury, Ondraszka

Zbigniew Ziobro ciągle w grze

2020-09-22 11:45:47 (ost. akt: 2020-09-22 11:14:41)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Losy Zjednoczonej Prawicy zawisły na włosku, ale na tyle mocnym, że wczoraj jeszcze koalicja trwała. Prezes PiS nie zdecydował się na zerwanie koalicji z Solidarną Polską, choć wcale nie ma pewności, że za chwilę tego nie ogłosi.

Zobacz także: Koalicja trzeszczy. Przez zwierzęta? Koalicja trzeszczy. Przez zwierzęta? Czeka nas gorący politycznie poniedziałek. Być może już dzisiaj dowiemy się, czy Zbigniew Ziobro będzie nadal ministrem i czy jego Solidarna Polska zostanie...
Zobacz także: Zwierzęcy kryzys w Sejmie. Poseł Małecki zawieszony [AKTUALIZACJA] Poseł Jerzy Małecki głosował przeciw projektowi PiS Kryzys w koalicji rządowej. Część posłów PiS oraz wszyscy posłowie Solidarnej Polski wyłamali się z dyscypliny klubowej Zjednoczonej Prawicy i zagłosowali...
Z dużej chmury mały deszcz — tak na razie można skwitować kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Wczoraj zebrało się ścisłe kierownictwo PiS, żeby zdecydować, co dalej z koalicją z Solidarną Polską, ale też Porozumieniem. Spotkanie zakończyło się po trzech godzinach.
— Zakończyła się narada kierownictwa PiS. Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie — napisała na Twitterze rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska.

Czy to oznacza, że politycy PiS podjęli decyzję w sprawie udziału w rządzie polityków Porozumienia i Solidarnej Polski, w tym szefa resortu sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry? A że takie mogą zapaść mówił wczoraj szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Zapytany przez dziennikarzy, jaka to będzie decyzja odparł: z pewnością małe partyjki, które wchodzą w skład zjednoczonej koalicji muszą troszkę utemperować swoje apetyty.
— Jeżeli to zrobią, jeżeli zrozumieją powagę swojej sytuacji to będziemy próbowali się jeszcze porozumieć — dodał Terlecki, podkreślając, że jeżeli z rządu odszedłby szef Ministerstwa Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro to z pewnością Solidarna Polska nie zostanie w Zjednoczonej Prawicy. Jako następcę Ziobry już byli typowani Przemysław Czarnek lub Małgorzata Wassermann.

Zdaniem PiS Zbigniew Ziobro i Solidarna Polska okazali się nielojalni, bo SP zagłosowała przeciwko ustawie o ochronie zwierząt, a wcześniej Ziobro zapowiedział, że nie poprze projektu tzw. ustawy covidowej, zakładającej bezkarność urzędników, jeśli ci podejmowali działania w celu zwalczania Covid-19. Dlatego nowelizacja, dużo ważniejsza dla polityków partii rządzącej niż tzw. ustawa futerkowa, została zdjęta z czwartkowego bloku głosowań.

Postawę „ziobrystów” politycy PiS odebrali jako policzek, w dodatku wymierzony przez partię, która bez PiS nie istnieje w sondażach. Niektórzy politycy PiS od razu ogłosili, że koalicji już nie ma...


[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz we wtorkowym (22 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mesjasze #2975768 | 88.156.*.* 23 wrz 2020 10:01

  no, bez takich mesjaszy ten biedny kraj zginie, RATUNKU!!!!!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. az #2975720 | 217.99.*.* 23 wrz 2020 08:21

  Politycy GRAJĄ a lud umiera. W tym kraju lekarz pierwszego kontaktu to rarytas. Eutanazja w Polsce jest bardzo rozpowszechniona.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Koti-Pati #2975622 | 81.190.*.* 22 wrz 2020 21:24

  Mój ZBYNIO to mniej niż 00...... i jego ferajna bałwanów...

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Gienek #2975604 | 83.31.*.* 22 wrz 2020 20:29

  KABARET TRWA A OPOZYCJA SIĘ CIESZY I WSZYSTKO BĘDZIE TAK JAK BYŁO

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. LEWICA I PO #2975588 | 88.156.*.* 22 wrz 2020 19:45

  MODLO SIE BY KOALICJA NIE ROZPADŁA SIE BO WNUKI I DZIECI STRACO KIESZONKOWE 500

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (12)