Quantcast

Czwartek, 22 października 2020. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Wniosek o warunkowe umorzenie postępowania w sprawie studentki, która znieważyła Ukrainkę

2020-08-04 16:52:02 (ost. akt: 2020-08-04 17:04:30)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO/GC

Prokurator Rejonowy Olsztyn-Północ w Olsztynie skierował do Sądu Rejonowego w Olsztynie wniosek o warunkowe umorzenie postępowania wobec Aleksandry M. podejrzanej o publiczne znieważenie kobiety pochodzenia ukraińskiego.

Zobacz także: Wracamy do tematu: Co nowego w sprawie studentki, która znieważyła Ukrainkę? Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu Studentka UWM-u w mediach społecznościowych zamieściła film, na którym obrażała Ukrainkę. Sprawę od listopada ubiegłego roku bada olsztyńska prokuratura....
Zobacz także: Skandaliczne zachowanie studentki UWM. Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu Prokuratura w Olsztynie wszczęła postępowanie w sprawie studentki UWM, która w wulgarny sposób obrażała Ukrainkę. Dziewczynie może grozić do trzech lat...
Do zdarzenia doszło 4 listopada ubiegłego roku. Studentka za pośrednictwem portalu społecznościowego publicznie znieważyła kobietę pochodzenia ukraińskiego, z którą dzień wcześniej podróżowała w jednym przedziale kolejowym.

— Po przeprowadzeniu postępowania przygotowawczego, z uwagi na to, iż przedmiotowy czyn zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, podejrzana nie była uprzednio karana za przestępstwo umyślne, jak też spełnione zostały inne przesłanki wskazane w kodeksie karnym uzasadniające przypuszczenie, że podejrzana będzie przestrzegać porządku prawnego i nie popełni ponownie przestępstwa, prokurator złożył wniosek o warunkowe umorzenie postępowania na okres próby 2 lat i orzeczenie wobec wymienionej świadczenia w kwocie 2000zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Penitencjarnej — mówi Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Przypomnijmy, 4 listopada 2019 roku w internecie opublikowany został filmik, na którym studentka medycyny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w wulgarny sposób obrażała Ukrainkę. — "Wczoraj ukraińska k***a jeb**a, tak zwana sprzątaczka zajęła mi miejsce w pociągu i w ogóle zaje***a cały przedział tak, że nikt nie mógł usiąść. A kupiła tylko jedno miejsce, a ja zapłaciłam za dwa miejsca, żeby mieć miejsce na nogi, bo mnie stać. I jak nie stać tych ukraińskich k***w na takie rzeczy, to niech nie jeżdżą" — to między innymi można było usłyszeć na zamieszczonym filmiku.

— "Zniszczyła mi całe trzy godziny podróży (...), bo jestem na lekarskim, a tamta baba jest sprzątaczką, więc jakby hierarchia powinna być zachowana" — dodawała dziewczyna.

Nagranie wywołało oburzenie wśród internautów, a sprawa trafiła do władz UWM. Autorka nagrania została zawieszona w prawach studenta.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. qez #2956653 | 212.102.*.* 5 sie 2020 15:48

  No, no, jakby ktoś Polkę tak znieważył to by gazety i TVPis tarabaniły od rana do wieczora a lud pracujący miast i wsi domagał się linczu.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Nie łudźcie się #2956561 | 37.4.*.* 5 sie 2020 11:55

  Każda uczelnia ma takich studentów, bo tacy w ogóle są ludzie. W tym wieku należy stosować środki wychowawcze, a nie odpowiedzialność karną. Dajcie już spokój dziewczynie. Niech przemyśli, zmądrzeje i wydorośleje.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mmm #2956530 | 5.172.*.* 5 sie 2020 10:39

  Usunięcie z uczelni i odpowiedialnoścć karna - za głupote sie płaci. Ta osoba nie musi byc lekarzem. Wstyd dla UWM, że ma takich studentów Gdyby nie była córeczką Tatusia już dawno byłoby pozamiatane..

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Jyr #2956513 | 195.158.*.* 5 sie 2020 09:46

   Jej słowa zostały wyjęte z kontekstu, dajcie sobie siana już i zajmijcie się swoim życiem o ile jakieś macie plebsiaki

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. kolo #2956495 | 188.147.*.* 5 sie 2020 09:01

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. dajcie już jej spokój

   Pokaż wszystkie komentarze (19)