Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Wolę często prać niż zaśmiecać [ROZMOWA]

2020-07-18 17:10:23 (ost. akt: 2020-07-17 13:57:19)
Dorota Borowik

Dorota Borowik

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Nie wyobrażam sobie powrotu do pieluszek jednorazowych. To byłby dla mnie dopiero krzyk rozpaczy. To byłby dla mnie znak, że już nie daję sobie rady jako matka — mówi Dorota Borowik, olsztynianka i specjalistka od pieluszek wielorazowych.

— Pupa niemowlaka to największy problem każdej matki... Dlaczego?
— To prawda, sama zmagałam się z odparzeniami u dziecka, kiedy używaliśmy pieluch jednorazowych i chusteczek nawilżanych. A moje dziecko miało na nie alergię... Kiedy przeszliśmy na pieluszki wielorazowe i myjki, które po każdym użyciu wrzucałam do prania, sytuacja na tyle się poprawiła, że nie musiałam stosować już żadnych maści do pielęgnacji, nawet profilaktycznie.

— A co konkretnie cię do nich przekonało?
— O pieluszkach wielorazowych czytałam na blogach, gdy byłam w pierwszej ciąży. Już wtedy czułam, że mają potencjał — są oddychające i mają korzystny wpływ na płodność u chłopców...

[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w weekendowym (18-19 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. No coz #2949975 | 5.173.*.* 19 lip 2020 07:57

  Jak kto lubi. Pupa Pani dziecka się odparzała, bo pieluchy jednorazowe zmieniała pani za rzadko, chusteczki natomiast powinny być używane jedynie na wyjściach z domu, gdzie nie ma możliwości umyć dziecka pod bieżącą woda. Mam 3 dzieci i żadne nie miało odparzeń, a wszystkie maja AZS. Co do ochrony środowiska, to już zostało opisane przez osobę poniżej. No ale biznes można robić i na kupie

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Trochę starsza matka #2949971 | 83.31.*.* 19 lip 2020 07:42

  Brawo. Oby więcej takich rozsądnych rodziców. Raz, że dzieci będą zdrowsze, a po drugie nasza planeta Ziemia będzie czystsza.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ponury #2949956 | 188.147.*.* 19 lip 2020 05:33

  Tłumaczenie pani o niezaśmiecaniu środowiska jest absurdalne.Pieluszki jednorazowe [wraz zawartością] ulegają całkowitej biodegradacji.Natomiast piorąc powoduje pani zaśmiecenie środowiska hektolitrami skażonej detergentami wody.Nie wspomnę o setkach kilowatogodzin zużytej energii elektrycznej której wyprodukowanie w Polsce opiera się na węglu a więc emisja trucizn jest olbrzymia.A więc dzięki pani trosce o środowisko ,mamy brudną wodę i powietrze.No, ale mamy czystą pupę...Zastanawiające że dziecko [alergik] toleruje,dziesiątki syntetycznych składników zawartych w proszkach i płynach do prania?

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)