Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

NOWE MIEJSCA PRACY W NAJNOWOCZEŚNIEJSZYM BIUROWCU

2020-06-25 12:41:32 (ost. akt: 2020-06-25 12:50:30) Artykuł sponsorowany

CITIBANK EUROPE, JEDNO Z NAJWIĘKSZYCH CENTRÓW USŁUG WSPÓLNYCH CITI NA ŚWIECIE, WYNAJĘŁO WIĘKSZOŚĆ POWIERZCHNI W BIUROWEJ CZĘŚCI KOMPLEKSU CENTAURUS W OLSZTYNIE. NOWE BIURO ZACZNIE DZIAŁAĆ W I KWARTALE PRZYSZŁEGO ROKU. TRANSAKCJA WPISUJE SIĘ W STRATEGIĘ GRUPY CITI, KTÓRA ZAKŁADA KONTYNUACJĘ ROZWOJU I ZWIĘKSZANIE ZATRUDNIENIA W STOLICY WARMII I MAZUR.

Mimo bezprecedensowej sytuacji, z którą wszystkim nam przyszło się mierzyć, Citibank Europe kontynuuje swoje plany. Jesteśmy organizacją stawiającą na rozwój i szukającą nowych rozwiązań dla klientów. Wierzymy też, że stworzenie optymalnych i inspirujących warunków pracy, a takie możliwości zapewni nasza nowa siedziba, przyczyni się do wygody i satysfakcji naszych pracowników, a tym samym do lepszych wyników biznesowych – komentuje Michał Podgórski, dyrektor globalnego departamentu parametryzacji instrumentów finansowych.
Budynek, w którym znajdzie się siedziba Grupy Citi, to pierwszy biurowiec klasy A w Olsztynie. Każda z 8 kondygnacji biurowych oferuje przestronną przestrzeń, a liczne przeszklenia i zastosowane zaawansowane technologie wpływać będą na wysoki komfort pracy. Oprócz budynku biurowego w skład kompleksu wchodzą części mieszkaniowa, hotelowa oraz handlowo-usługowa.
Wynajęcie nowej przestrzeni biurowej ma nie tylko zapewnić najnowocześniejsze warunki pracy dla obecnych 730 pracowników, lecz także odpowiada na potrzeby firmy związane z planowanym wzrostem zatrudnienia. Jak już wielokrotnie podkreślali przedstawiciele Grupy Citi, Olsztyn dysponuje wieloma atutami, w tym liczną grupą absolwentów wyższych uczelni, mówiących obcymi językami, co odpowiada na potrzeby międzynarodowej korporacji i pozwala realizować zadania wymagające wysokich kwalifikacji. — Nasze zespoły niejednokrotnie wypracowują innowacyjne rozwiązania, które z sukcesem są wprowadzane w innych jednostkach Citi na świecie. Jesteśmy liderem zmian w organizacji — podkreśla Michał Podgórski.
Mimo pandemii Citibank Europe wciąż prowadzi rekrutację. Dzięki strategii opartej na wirtualizacji
środowiska pracy większość nowych pracowników od pierwszych dni zatrudnienia mogła pracować zdalnie, logując się do firmowej sieci. Przyjęte podejście, wypracowane standardy i istniejące w firmie procedury pozwoliły sprawnie przejść na system home offi e. Obecnie ponad 85 proc. wszystkich pracowników wykonuje swoje obowiązki zdalnie.
Co szczególnie istotne, proces rekrutacji również jest przeprowadzany zdalnie, przy wykorzystaniu wewnętrznej technologii Citi Meet. W Olsztynie i Warszawie dostępnych jest ponad 300 ofert pracy skierowanych zarówno do obecnych pracowników w ramach mobilności wewnętrznej, jak i do kandydatów z rynku. — Wszystkie nasze linie biznesowe realizują planowane wcześniej zatrudnienia. W październiku zeszłego roku nawiązaliśmy współpracę z przedstawicielami ratusza w Olsztynie i podczas konferencji ogłosiliśmy nasze plany rozwojowe na lata 2020-2021. Tylko przez ostatnie pół roku zatrudniliśmy ponad 120 osób i jesteśmy na najlepszej drodze, aby do końca 2021 roku podwoić tę liczbę — podsumowuje Michał Podgórski.
Dynamiczny rozwój olsztyńskiego oddziału stwarza możliwość pracy m.in. w bankowości transakcyjnej, przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i bankowości rynkowej. Od kandydatów oczekiwana jest znajomość języka angielskiego oraz chęć rozwoju w obszarze finansów. Do rekrutacji firma zachęca ambitnych absolwentów, którzy dopiero zaczynają swoją karierę, ale i doświadczonych ekspertów, chcących pracować dla międzynarodowej instytucji nad zaawansowanymi technologicznie projektami o globalnym zasięgu.

http://m.wm.pl/2020/06/orig/fot-1-centaurus-widok-dzienny-633508.jpg
Kompleks Centaurus, w którym znajdzie swoją nową siedzibę Citibank Europe

Citibank Europe dostarcza rozwiązania biznesowe dla klientów i podmiotów Citi w 96 krajach. W polskich biurach firmy w Warszawie i Olsztynie pracuje ponad 4500 wysoko wykwalifikowanych ekspertów, którzy świadczą szeroki zakres usług w ramach operacji, technologii i infrastruktury. Z Polski realizowana jest m.in. obsługa bankowości transakcyjnej i rynkowej, przeciwdziałanie praniu pieniędzy czy weryfikacja ryzyka kredytowego.

Chcesz pracować w Citi, wejdź na stronę: praca.citi.pl

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB