Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Aquasfera otwarta. Olsztynianie mogą iść na basen

2020-06-05 14:24:09 (ost. akt: 2020-06-05 14:27:16) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Marcin Kierul

Sobota, 6 czerwca 2020 roku, godz. 6:00 – to jest ten moment, w którym na powrót otworzymy podwoje Wodnego Centrum-Rekreacyjno-Sportowego Aquasfera Galeria Warmińska.

Blisko trzy miesiące czekaliśmy na ten dzień z utęsknieniem wypatrując chwili, kiedy pandemia COVID-19 wyhamuje na tyle, abyśmy mogli znów zaoferować Wam wodne atrakcje. Czas przerwy wykorzystaliśmy najlepiej jak mogliśmy, przeprowadzając wszystkie zabiegi konserwacyjne i przeglądy urządzeń, których zwyczajowo dokonujemy podczas przerwy wrześniowej (m.in. dokonaliśmy naprawy wymienników ciepła i pomostu ruchomego na basenie olimpijskim).

W ostatnich tygodniach wyprzedzaliśmy również rzeczywistość i na długo przed wejściem w życie Rozporządzenia Rady Ministrów RP rozpoczęliśmy napełnianie niecek basenowych wodą, a jest to niebagatelna kwestia 3 mln litrów, a cały proces trwa kilka dni! Następnie uruchomiliśmy systemy podgrzewania i uzdatniania wody, dopiero po tych zabiegach mogliśmy oddać próbki wody do badań. Koniec końców mamy komplet dokumentów świadczących o tym, że nasz obiekt jest gotowy na przyjęcie gości.

A więc wracamy, ale ten powrót nie będzie pełny. Zgodnie z regulacjami rządowymi nie będziemy mogli udostępnić saun, a Wy będziecie musieli przestrzegać kilku ważnych zasad. Ale koniec końców wracamy do wody!

Oto główne zasady:
• Do obiektu wchodzimy w maseczkach zasłaniających usta i nos, zdejmujemy je dopiero w przebieralniach,
• Po wejściu i przed wyjściem z WCRS dezynfekujemy ręce,
• Istnieje obowiązek zachowania dystansu społecznego, czyli odległości 2 metrów,
• We wszystkich basenach WCRS Aquasfera może przebywać maksymalnie 150 osób; obsługa obiektu może odmówić wpuszczenia klientów na teren hal basenowych po przekroczeniu tej liczby,
• Z jednego toru w basenie jednocześnie mogą korzystać maksymalnie 4 osoby,
• Nie ma możliwości korzystania z saun,
• Widownia jest wyłączona z użytkowania, hall główny stanowi tylko i wyłącznie ciąg komunikacyjny,
• Jednocześnie przypominamy o stale obowiązujących zasadach przestrzegania higieny osobistej, o dokładnym umyciu ciała pod prysznicem przed wejściem do wody oraz o niekorzystaniu z obiektu, gdy podejrzewamy u siebie jakąkolwiek chorobę.

Wspólnie zadbajmy o bezpieczny i komfortowy powrót na baseny!
Wyniki badań próbek wody znajdziecie tu:
https://www.osir.olsztyn.pl/images/grafki_strona_glowna/badanie_wody_wcrs.pdf

źródło: OSIR Olsztyn

Polub nas na Facebooku: