Quantcast

Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Chcieliśmy tylko pochować brata

2020-05-22 19:06:24 (ost. akt: 2020-05-22 16:44:41)

Autor zdjęcia: pixabay

Gdy odchodzi bliska osoba — mimo rozpaczy — trzeba zająć się sprawami związanymi z pogrzebem. A co, jeśli lekarz nie chce wystawić karty zgonu? To możliwe? Możliwe. Przekonała się o tym rodzina 49-latka z powiatu szczycieńskiego.

Śmierć brata była dla nas tragedią, a tu jeszcze przyszło nam walczyć o dokumenty. I o to, żeby go pochować — relacjonuje rodzina zmarłego. — To dla nas szok, że zostaliśmy potraktowani tak źle w tym trudnym czasie dla naszej rodziny. Pomimo rozpaczy przyszło nam się mierzyć z bezwzględnością i nieludzkim podejściem przychodni, która odmówiła nam wystawienia karty zgonu.

Czytaj e-wydanie

Aby przeczytać cały artykuł, kup e-wydanie Gazety Olsztyńskiej.

Wejdź na stronę >>> kupgazete.pl lub kliknij w załączony PDF.


W piątkowym (22 maja) wydaniu m.in.


Kortowiada 2018

Olsztyn - Koncerty na górce kortowskiej podczas Kortowiady.Olsztyn w tym roku bez Kortowiady
Choć może, zamknięci w domach, nie wszyscy to zauważyli, wczoraj, po raz pierwszy od lat, ulicami Olsztyna nie przeszła parada wydziałów. Barwny korowód studentów w tym roku skutecznie zatrzymała pandemia. I chyba po raz pierwszy ich brak odczuło tak wiele osób.

Nastia Juriewicz - tatuatorka z Olsztyna Pozwólcie nam pracować
Salony fryzjerskie i kosmetyczne otworzyły się w poniedziałek. Tatuażyści nie rozumieją, dlaczego ich salony dalej pozostają zamknięte, bo — jak mówią — spełniają podobne przepisy sanitarne. Stąd apel, którego współautorką jest olsztynianka.


Uczymy się na nowo żyć w Olsztynie
Sprawdzaliśmy, jak powoli — w rytmie znoszonych zakazów antyepidemiologicznych — odżywa życie w Olsztynie. Okazuje się, że fryzjerzy przeżyli prawdziwy szturm. Pierwsi klienci zamawiali kawę w kafejkach i obiady w restauracjach. My też!


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Masakra #2924803 | 83.5.*.* 23 maj 2020 21:55

  w tym kraju nawet umrzeć spokojnie człowiekowi nie pozwolą

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ja #2924786 | 188.146.*.* 23 maj 2020 20:59

  U mnie podobnie. Tata miał rodzinną w Olsztynie a lekarz z Biskupca stwierdził zgon. Mama ciągała się między Olsztynem, a Biskupcem pół dnia i jedni zwalali winę na drugich...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Nikita #2924745 | 79.185.*.* 23 maj 2020 18:17

  Miałam podobną sytuację , aktu zgonu odmowil mi Uwaga !!- Urząd Gminy, ponieważ lekarz nie wpisał godziny zgonu !! Tata zginął w wypadku samochodowym. Ach do dziś nam straszne wspomnienia z tego że aby uzyskać ten dokument musiałam odwiedzić prokuratora ten mi kazał znaleźć lekarza który prowadził sekcję, lekarz ogólnie był nie dostępny i jego pracownicy mnie wręcz wyganiali żebym czekała nie wiadomo ile pod drzwiami . To trwało 5 h po czym już doszczętnie zmęczona tą sytuacją czekając na tego lekarza 5 godzin weszłam z płaczem po to aby lekarz wpisał godzinę . Zero przeprosin !!!! Wszyscy zrzucali winę za tą sytuację innych - prokurator - urząd Gminy , lekarz prokuratora - ech brak mi słów... straszne doświadczenie .

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (7)

  1. Refleksja #2924414 | 83.9.*.* 22 maj 2020 21:38

   Ludzieeeee..to wy jeszcze nie wiecie że sobie przeszkadzacie na tej planecie.!!!! Co się z Wami dzieje ...jedni ciężko tyrają a w glorii chwały balują oszuści ..balują złodzieje . Rządzi wami ego..seks i mamona empatia ginie ..współczucie kona ..macie prawo w dal...i , lans ..rurki i komórki i każdy się chwali ..tylko czym pytam...? ..Qwo vadis homo hamo...? Może się wynieście na "marsa"..po co Wam ta farsa. ps. nie umieraj ..zanim nie uzyskasz zgody na pogrzebowe "obchody".

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. emerytka #2924411 | 91.3.*.* 22 maj 2020 21:31

    jeśli zachodzi taka sytuacja należy poprosić a wręcz żądać odmowy na piśmie i z takim pismem od razu do izby lekarskiej

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (7)