środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Niedługo koniec maseczek?

2020-05-14 13:12:10 (ost. akt: 2020-05-14 13:28:41)
Dezynfekcja przystanków

Dezynfekcja przystanków

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Nasz region należy do najsłabiej dotkniętych przez koronawirusa. Rząd rozważa, aby luzować niektóre nakazy związane z wirusem w zależności od regionu kraju.

Według najnowszych danych w naszym województwie jest 45 osób zakażonych koronawirusem. W 10 powiatach nie ma ani jednej chorej osoby. Największy problem z wirusem występuje teraz w powiecie mrągowskim, gdzie w ostatnim czasie zachorowało 8 osób

Podobnie jest w niektórych innych regionach w Polsce, np. w województwie lubuskim. Z drugiej strony mamy regiony, gdzie koronawirus stał się ostatnio poważnym problemem, jak śląskie.

Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski nie wykluczył, że w niektórych regionach czy nawet powiatach obowiązek noszenia maseczek może zostać złagodzony.

– I myślę, że w ciągu może tygodnia, dwóch, zaproponujemy taki model związany z noszeniem maseczek, być może wyłączający pewne regiony, powiaty, województwa z tego obowiązku w przestrzeni otwartej. Raczej nie mówimy o tym, żeby zrezygnować z tego obowiązku w przestrzeniach zamkniętych – powiedział minister Gadomski.

Czy twoim zdaniem nakaz noszenia maseczek na wolnym powietrzu w naszym województwie powinien zostać zniesiony?
pokaż wyniki »
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (26) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. odp. #2921443 | 83.6.*.* 16 maj 2020 12:52

  Wczoraj w Biedronce przy ul. Okrzei taśma do kasy była bardzo brudna, pani kasjerka po zwróceniu uwagi że taśmę trzeba przecierać była bardzo oburzona i opryskliwa. Przy lodówkach z nabiałem ludzie sobie wchodzą na plecy i nikt nie zachowuje 2-u metrowej odległości. To samo jest na rynku miejskim przy tej Biedronce, handlujący warzywami obsługują bez maseczek. Jeżeli obowiązek noszenia maseczek będzie zlikwidowany to na pewno będzie więcej ofiar i zachorowań na koronawirusa. Zobaczcie jak w Azji ludzie do tej pory noszą maseczki i rękawiczki bo dobrze wiedzą że ten wirus jest bardzo niebezpieczny i szybko się rozprzestrzenia. Myślicie, że jak ponosicie przez 3 tygodnie maseczki to on zniknie, żebyście się nie rozczarowali. Dopiero będzie płacz i lament jak ktoś z waszej rodziny zachoruje i umrze. Trzeba być odpowiedzialnym i zdyscyplinowanym do końca do momentu wygaśnięcia epidemii i znalezienia szczepionki inaczej będą ofiary.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Zdrowyrosądek #2921190 | 89.228.*.* 15 maj 2020 22:01

   Co za ameby.... Maseczki nosimy po to, żeby jak najszybciej ruszył biznes. A ponieważ część społeczeństwa to idioci, to co to tłumaczyć. Szczepionkę na wirusa kiedyś znajdziemy, a na głupotę nigdy. Zapraszam do hejtu.

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. jakieś cuda #2921038 | 77.111.*.* 15 maj 2020 16:46

   Gdy władze czują wstręt do przeprowadzania testów to nie ma i nowych zachorowań na zasadzie - "zabierz babci termometr to nie będzie miała gorączki"...A poza tym koronawirus zachowuje się co najmniej dziwnie. Otóż według dzisiejszych danych na Mazowszu zanotowano dotychczas 2902 przypadków zachorowań oraz łącznie 300 zgonów. Ale tuż za miedzą w naszym województwie warmińsko- mazurskim zachorowań było 170 i 1 zgon. Podobnie dziwna sytuacja występuje na zachodzie kraju - w województwie dolnośląskim zanotowano dotychczas 2128 i 82 zgony. Ale tuż obok w woj. lubuskim 92 zachorowań i żadnego zgonu! Wniosek jest bardzo prosty - wirus po prostu respektuje podział administracyjny kraju, a w szczególności granice województw. Jak to ładnie z jego strony... Ale nawet jeżeli weźmie się pod uwagę różnice pod względem ilości mieszkańców w wymienionych województwach, to oficjalne dane statystyczne mocno zajeżdżają zwykłym oszustwem oraz tzw. statystykę kreatywną. A w tę dorośli już i nieco myślący obywatele nie w powinni zbytnio wierzyć. No chyba, że niektórzy na zasadzie analogii wierzą nadal w krasnoludki i sierotkę Marysię. Ale to już ich problem...

   Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. aleks #2920942 | 196.196.*.* 15 maj 2020 13:56

   chca zluzowac ograniczenia by wiecej osob złapało bo narazie nie ma żadnych podstaw by wyprowadzać kasę ze skarbu panstwa pod pozorem epidemii

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. wirus świrus #2920888 | 79.187.*.* 15 maj 2020 11:54

   Teraz przejdziemy na maski przeciwgazowe.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (26)