Czwartek, 28 maja 2020. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Prezydent Olsztyna: placówki otwieramy od 18 maja

2020-05-14 12:48:27 (ost. akt: 2020-05-14 12:58:21) Artykuł sponsorowany
Zdjecie ilustracyjne

Zdjecie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixabay.com

Jest decyzja dotycząca otwarcia przedszkoli i żłobków w Olsztynie.

Szanowni Mieszkańcy Olsztyna, Drodzy Rodzice!
W poniedziałek, 18 maja, otwieramy po długiej przerwie przedszkola i żłobki, prowadzone przez Miasto Olsztyn. Funkcjonowanie naszych jednostek oświatowych i opiekuńczych będzie jednak ograniczone z uwagi na obowiązujące nas wytyczne Generalnego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Dziś na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta zostaną opublikowane zarządzenia w sprawie wznowienia funkcjonowania przedszkoli i żłobków, prowadzonych przez Miasto Olsztyn w okresie epidemii, zgodnie z którymi wprowadzone zostaną w ww. placówkach kryteria przyjmowania dzieci oraz zobowiązanie dyrektorów tych placówek do opracowania szczególnych procedur organizacji pracy w tym okresie, by pobyt Państwa dzieci w przedszkolu i żłobku był bezpieczny dla nich samych, dla Państwa oraz pracowników. Z uwagi na zróżnicowane struktury organizacyjne poszczególnych przedszkoli i żłobków, warunki lokalowe i wyposażenie, poszczególne instytucje opieki mogą wprowadzić różne godziny i zasady świadczenia wychowania i opieki. Organizacja pracy będzie w obecnym reżimie sanitarnym niezwykle trudna, budzi wiele wątpliwości i obaw, zarówno u Państwa, jak i dyrektorów oraz pracowników naszych placówek.

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania poszczególnych przedszkoli i żłobków uzyskają Państwo bezpośrednio poprzez indywidualny kontakt z placówką.
Mając nadzieję na Państwa wyrozumiałość i zrozumienie w zakresie mogących pojawić się ograniczeń organizacyjnych, liczę na szczęśliwy powrót dzieci do swoich wychowawców i opiekunów, a tym samym – na jak najszybsze zakończenie stanu epidemii, które pozwoli powrócić wszystkim jednostkom oświatowym w naszym mieście do normalnego tryby pracy w zakresie edukacji, wychowania i opieki.
Z wyrazami szacunku,
Piotr Grzymowicz
Prezydent Olsztyna

Polub nas na Facebooku: