Quantcast

Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Wokalistka z Dywit i konkurs w Krakowie

2020-05-13 12:00:00 (ost. akt: 2020-05-14 23:14:57)
Wiktoria Przęczek w studio nagraniowym

Wiktoria Przęczek w studio nagraniowym

Autor zdjęcia: archiwum rodzinne

13-letnia Wiktoria Przęczek, uczennica szkoły w Słupach (gm. Dywity), weszła do finału Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „The Golden Voice". Jego zwycięzców wyłoni profesjonalne jury, jednak o nagrodzie specjalnej publiczności dla Wiktorii oraz kilku innych uczestników konkursu zdecydowali już internauci.

Międzynarodowy Konkurs Wokalny „The Golden Voice” jest od trzech lat organizowany w Krakowie, z myślą o młodych wokalistach, przez tamtejszy zespół folk-rockowy „Słowiany”. Uczestnicy startują w trzech kategoriach wiekowych: 7-10 lat, 11-14 lat i 15-18 lat. W pierwszym etapie kwalifikacji należało wysłać do Krakowa nagranie wybranej przez siebie piosenki a potem czekać na decyzję o przyjęciu przez jury do finału. Oprócz tego w każdej kategorii wiekowej została przyznana nagroda specjalna publiczności - na podstawie liczby „lajków" na YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=gTcQYClpBqU ) oraz na Facebooku (https://www.facebook.com/pg/Międzynarodowy-Konkurs-Wokalny-THE-Golden-Voice-961919507291184).

Jak czytamy na Fanpage'u festiwalu, w kategorii 11-14 lat wyróżnienie oraz specjalną nagrodę wręczaną w dniu konkursu otrzymała Wiktoria Przęczek, która zebrała rekordową liczbę „lajków" - łącznie 1017 z Facebooka i YouTube.

Słuchając mocnego i bardzo dojrzałego głosu Wiktorii można zadumać się nad możliwościami wykonawczymi trzynastolatki. Młoda wokalistka zaśpiewała piosenkę „Mama” w języku rosyjskim, ponieważ, jak wyjaśniła jej mama Agnieszka Przęczek: — Podnosi to skalę trudności wykonania utworu, a w konsekwencji pozwala rozwijać talent córki.

łcp

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czytelnik #2920222 | 81.190.*.* 14 maj 2020 06:42

    Super! A mama Wiktorii, to nie pani sędzia z Lidzbarka Warmińskiego? Ta pani sędzia bardzo fajnie rozstrzyga sprawy - widać, że na je prawdę analizuje i zagłębia się w ich sens.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz