Quantcast

Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Urodziła zdrowe dziecko. Wcześniej chorowała na koronawirusa

2020-05-07 11:25:24 (ost. akt: 2020-05-07 11:38:39)
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Sukces lekarzy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. Po raz pierwszy w Polsce u kobiety ozdrowiałej po zakażeniu Covid-19 przeprowadzili poród, w efekcie którego na świat przyszło zdrowe dziecko.

Sabina Jaguszewska z Kurzętnika urodziła córeczkę o godz. 3 nad ranem w niedzielę 3 maja. – Poród metodą cesarskiego cięcia przeprowadziła dr Alicja Mankiewicz – informuje dr hab. n. med. Tomasz Waśniewski, ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego WSS w Olsztynie.

– Zdecydowaliśmy o zastosowaniu tej metody ze względów ginekologicznych. Wszystko przebiegło sprawnie, a zarówno mama, jak i mała Urszulka czują się dobrze.

Pani Sabina została przewieziona do Szpitala Wojewódzkiego ze Szpitala Jednoimiennego w Ostródzie, gdzie na oddziale zakaźnym leczyła się z zakażenia Covid-19. – Leczył się tam również mój mąż, więc było mi łatwiej znieść pobyt – mówi szczęśliwa mama Urszulki.

– Świetną opiekę zapewnili mi również lekarze i pielęgniarki z ostródzkiego szpitala. Bardzo dziękuję dr Piotrowi Kocbachowi, ordynatorowi oddziału zakaźnego oraz pracującego pod jego kierownictwem zespołowi ginekologów.
Do Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Szpitalu Wojewódzkim pacjentka została przyjęta 9 kwietnia.

– Bezpośrednio przed przyjęciem wykonano u pani Sabiny dwa testy na obecność koronawirusa, które dały wynik negatywny – relacjonuje dr Tomasz Waśniewski. – Zastosowaliśmy odpowiednie procedury izolacyjne i środki ochrony osobistej przewidziane w takich sytuacjach.

Następne tygodnie pani Sabina spędziła w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, pod opieką lekarzy i położnych. – Zdecydowaliśmy o terminie porodu metodą cięcia cesarskiego i przeprowadziliśmy go nad ranem w ostatnią niedzielę – dodaje dr n.med. Janina Lipińska, zastępca ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, która opiekowała się pierwszą pacjentką wyleczoną z koronawirusa, mającą urodzić w Szpitalu Wojewódzkim.

Sabina Jaguszewska, z którą rozmawialiśmy w czwartek 7 maja rano mówi, że czuje się bardzo dobrze. Opiekuje się córeczką, która przebywa z nią w jednej sali. – Nie mogę nadziwić, że Urszulka zmienia się z każdym dniem. Najważniejsze, że jest zdrowa – mówi z uśmiechem.

– To był mój pierwszy poród i mam nadzieję nie ostatni. Przy kolejnym chciałabym również być pod opieką lekarzy i położnych ze Szpitala Wojewódzkiego, którzy zapewnili mi wszystko, czego potrzebowałam. Nie mogłam trafić lepiej – dodaje.

Źródło: WSS w Olsztynie


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (7 maja) wydaniu m.in.


Aneta Lis z dziećmi Alwaro znalazł nowy dom
Alwaro to trzeci zwierzak, który został w środę adoptowany w schronisku w Olsztynie. Za kilka dni do schroniska w Tomarynach będą mogli zgłaszać się do pomocy wolontariusze. Trwa odmrażanie pracy schronisk dla zwierząt w regionie.

Polacy wolą swoje własne cztery kąty niż wynajem Będą dopłaty dla najemców. I nie tylko
Najemcy, którzy w związku z epidemią znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej, mogą liczyć na finansowe wsparcie od rządu. Wicepremier Jadwiga Emilewicz potwierdziła wcześniejsze doniesienia w tej sprawie.

zdjęcie ilustracyjneAnna jest już kłębkiem nerwów
...wydawało się trafionym pomysłem, mającym uchronić dzieci przed gromadzeniem się zaległości. Zdaniem naszych rozmówczyń to istny horror. I zarówno dla nich, jak i dla ich dzieci. Z jakimi problemami mierzą się dziś rodzice?Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. XX #2917550 | 88.156.*.* 7 maj 2020 18:57

  facetowi w Polsce wykryli testem covid19 dwa tygodnie siedział w domu z przeziębieniem pojechał do Niemiec (bo tam pracuje) Niemcy zrobili mu zapobiegawczo test genetyczny i okazało się że chłop nigdy na to nie chorował... te polskie testy to lipa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Asd #2917403 | 88.156.*.* 7 maj 2020 14:20

  Jaki w tym sukces lekarzy ze dziecko urodziło się zdrowe, no jaki jestem ciekaw? Jaki wpływ maja lekarze na zdrowie nienarodzonego dziecka. Śmiech na sali te wychwalanie lekarzy w każdym aspekcie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. lucek #2917359 | 195.116.*.* 7 maj 2020 12:43

  Wczoraj w szpitalu miejskim zdrowe dziecko urodziła kobieta, która wcześniej chorowała na grypę. Idźmy dalej, zdrowe dziecko urodziła kobieta, która wcześniej miała katar. Litości koronawirus, to nie choroba genetyczna, to zwykła infekcja. Po jej przechorowaniu jest się zdrowym.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Halina #2917355 | 85.219.*.* 7 maj 2020 12:22

  Jak można rodzić będąc chorym, skrajna nieodpowiedzialność, mam nadzieję,że opieka społeczna się tym zajmie bardzo szybko

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ginekolog Covid #2917342 | 83.15.*.* 7 maj 2020 11:57

  Ale sensacja. Jak matka była zdrowa to jakie mogło urodzić się dziecko? Chore? Gdzie tu sukces lekarzy? Paranoja.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz