Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Zwierzenia czasów izolacji w MOK-u

2020-05-06 15:59:59 (ost. akt: 2020-05-06 16:01:17) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Każdy z nas ma swoje przemyślenia, dotyczące ostatnich wydarzeń związanych z odosobnieniem. Na takie trzyczęściowe wyznanie zaprasza Miejski Ośrodek Kultury.

Choć instytucje kultury powoli mogą otwierać swoje podwoje, należy to robić z rozmysłem i zachowaniem jak największego bezpieczeństwa. Nie wszystkie wydarzenia możliwe są na tę chwilę do zrealizowania, jak jeszcze dwa miesiące temu, dlatego spora część działalności nadal realizowana jest w przestrzeni wirtualnej.

Najnowszą, internetową propozycją olsztyńskiego MOK-u jest słuchowisko Zuzanny Bartoszek "Notatki z lochu". Premiera pierwszego odcinka zatytułowanego "Smok ze Słońca w pociągu" już w czwartek (7 maja) w Youtube'wym kanale MOK Movie.
- To słuchowisko jest oryginalnym opisem izolacji - informują organizatorzy przedsięwzięcia. - W pierwszej części tekstowi czytanemu przez autorkę, towarzyszy obraz wnętrza pociągu. "Notatki z lochu" są wewnętrzną podróżą, odsłaniająca słabości duszy.

Urodzona w 1993 roku w Poznaniu Zuzanna Bartoszek zajmuje się poezją, rysunkiem i malarstwem. Brała udział w wielu wystawach m.in. w MSN Warszawa, Kevin Space w Wiedniu, Cell Project Space w Londynie, Kunsthalle w Zurychu. Jej wiersze były publikowane m.in. w takich czasopismach jak: "Twórczość", "Dwutygodnik", "Lampa", "Czas Kultury", "Biuro Literackie", "Fabularie". W 2016 roku nakładem wydawnictwa Disastra ukazał się jej debiutancki zbiór wierszy "Niebieski Dwór". Mieszka i pracuje w Warszawie.

Premiera pierwszej części "Notatek z lochu" już w czwartek (7 maja) o 17:00. Kolejne odsłony zaplanowano na 14 i 21 maja.
["Notatki z lochu" w MOK Movie]


Polub nas na Facebooku: