Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Qźnia Muzycznych Klimatów zamyka swoją działalność. Olsztyński pub działał przez 8 lat

2020-05-04 10:58:06 (ost. akt: 2020-05-04 11:22:50)
Pub Qźnia

Pub Qźnia

Autor zdjęcia: Karol Kiłyk

W poniedziałek (4 maja) właściciel Qźni Witold Młynarczyk poinformował, że pub nie jest w stanie dalej funkcjonować i kończy swoją ośmioletnią działalność. — Wszystkiego dobrego, bądźcie zdrowi, szczęśliwi … — czytamy we wpisie na Facebooku.

Jak podkreślił Witold Młynarczyk, Qźnia Muzycznych Klimatów nie była tylko pubem. — To nie tylko miejsce otoczone czterema ścianami z drzwiami czy zamkniętymi oknami – to społeczność, która powstała na podstawie rodziny, koleżeństwa, przyjaźni.

To także liczne koncerty, wydarzenia kulturalne, rozrywkowe i sportowe. — Nie ograniczaliśmy się do jednego miejsca spotkań. Byliśmy tam gdzie zachodziła taka potrzeba. Nasze nagłośnienie wielokrotnie wspomagało działania charytatywne w całym województwie warmińsko-mazurskim — mówi.

W Qźni zostało nakręconych 14 teledysków. Odbywały się tam poniedziałkowe Spotkania z Grami Planszowymi, czy słynne czwartkowe karaoke. Jednak najwspanialsza byłą przede wszystkim atmosfera panująca w lokalu.

— Tym razem musimy ustosunkować się do analizy obecnego stanu. Nie jesteśmy w stanie dalej funkcjonować. Niektórzy nie rozumieją, że kiedy lokal nie pracuje nie zarabia, nie produkuje czy drukuje pieniędzy. Tak długi przestój przy tak dużych nakładach finansowych obciążających powoduje, że lokal znalazł się pod grubą kreską i nie będzie wstanie odrobić strat przez kolejne kilka miesięcy — mówi właściciel. I dodaje: — Wszystkiego dobrego, bądźcie zdrowi, szczęśliwi …

Poniżej prezentujemy pełną treść komunikatu, opublikowanego na stronie Qźni Muzycznych Klimatów na Facebooku:Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (4 maja) wydaniu m.in.

Galeria Handlowa w EłkuWreszcie ludzie wrócą do pracy
Dziś w całej Polsce otwarto galerie handlowe. Powolne odmrażanie gospodarki kieruje nas w stronę normalności. Zmiany będą wprowadzane małymi krokami. Wiele osób cieszy się z powrotu do pracy, wiele podkreśla, jak ważne są środki bezpieczeństwa.

Beata i Andrzej GóralewscyMaseczka nie ukryje szczęścia
Ślub w maseczkach ochronnych? A dlaczego nie? Żadnych wątpliwości nie mieli Beata i Andrzej Góralewscy. — Nie żałujemy, że nie było wielkiej ceremonii i tak planowaliśmy kameralną. Nie to jest dla nas najważniejsze — mówi młoda para.

Jarosław Jar ChojnackiPotem będzie wyścig szczurów
Koncert, na którym Jarosław Jar Chojnacki grał i śpiewał do pustej widowni, zostanie w jego pamięci na zawsze. — Może słowo traumatyczny byłoby za mocne, ale był dla mnie wyjątkowym przeżyciem — mówi artysta.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (20) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nieznajomy #2916048 | 185.138.*.* 5 maj 2020 10:47

  Właściciel lubił pokazywać jak pomaga wszystkim bezinteresownie " oddając krew" itp. a wszystko relacjonując w mediach społecznościowych to było aż obrzydliwe. A może niech powie co otwiera zamiast tej knajpy. Nie współczujmy mu aż tak 3 kolejne ma w zanadrzu. Jego motto niech o mnie mówią byle jak...... Sorry nie życzę mu źle ale kto rezygnuje z kury znoszącej złote jajka - a może tak ktoś sprzedał knajpę by zająć się czymś innym. Może niech ten Pan powie prawdę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Covid nie 19 #2915976 | 83.15.*.* 5 maj 2020 08:53

  No i miasto dobiło pub a teraz zwali całą winę na Koronawirusa!! Cała starówka umrze. Miasto się już o to postara a pomoże im Korona

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. pasjonata poelgrzymek #2915950 | 213.184.*.* 5 maj 2020 08:17

  W tym meisjcu dom parafialny powinien powstać - apeluje do kosciola katolickiego aby wynajął ten lokal.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. observer #2915816 | 88.156.*.* 4 maj 2020 20:30

   A ci "olsztyńscy przedsiębiorcy" to myśleli, że zawsze będą na topie??? Żyli z dnia na dzień? Kiedy zwykły Kowalski odkładał 100 zł. ze swojej 1200 złotowej wypłaty olsztyński kwiat biznesu co robił? Ano jechał na Bali i kupował kolejny samochód. Rzygać mi się od tych Waszych płaczliwych komunikatów... Idźcie z torbami, przyjdą inni.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. PanXiengowy #2915806 | 88.156.*.* 4 maj 2020 20:14

    Żeby przez 8 lat nie stworzyć poduszki finansowej na 2-3 miesiące na trudne czasy? Po miesiącu przestoju straty nie do odrobienia? Co za wybitne menedżery tym biznesem rządziły? Bardziej wygląda, że COVID-19 to pretekst a nie przyczyna. Tam musiało się już wcześniej źle dziać.

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (20)