Quantcast

Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Koronawirus: Nowe zakażenia w kraju. Na Warmii i Mazurach wyzdrowiały kolejne osoby

2020-04-27 10:21:38 (ost. akt: 2020-04-27 12:13:54)

Autor zdjęcia: freepik

W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 144 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. Na Warmii i Mazurach wyzdrowiały kolejne osoby.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce oraz na Warmii i Mazurach: relacja [LIVE] Koronawirus w Polsce oraz na Warmii i Mazurach: relacja [LIVE] Świat nadal zmaga się z pandemią koronawirusa, a my na bieżąco sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w kraju i województwie warmińsko-mazurskim.
Potwierdzone przypadki dotyczą województw:

— wielkopolskiego (34),
— śląskiego (31),
— dolnośląskiego (28),
— zachodniopomorskiego (13),
— małopolskiego (12),
— opolskiego (7),
— pomorskiego (5),
— kujawsko-pomorskiego (5),
— podlaskiego (4),
—świętokrzyskiego (3),
— lubelskiego (2).

Ministerstwo informuje też o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-K, 46-M Tychy, 76-K Gliwice, 78-M Łańcut. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 11 761/539 (wszystkie przypadki/w tym osoby zmarłe).

***

Warmia i Mazury:

Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmiński-mazurskiego, poinformował dziś o kolejnych osobach, które pokonały koronawirusa. Sa to: dwie młode kobiety i młody mężczyzna z powiatu iławskiego oraz młoda kobieta, starszy mężczyzna, starsza kobieta, mężczyzna w średnim wieku, kobieta w średnim wieku - wszyscy z powiatu nowomiejskiego.


***

Stan epidemiologiczny w Olsztynie i w powiecie olsztyńskim na 27.04.2020 godz. 9:00.

W Olsztynie mamy 65 osób (+ 56 z aplikacji) w kwarantannie domowej i 6 osób w kwarantannie w obiektach miasta.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (27 kwietnia) wydaniu m.in.


ks. Norbert BujanowskiJest mi po prostu wstyd!
Aż trudno uwierzyć, że najpierw wielu ludzi dziękowało służbie zdrowia za walkę z koronawirusem, żeby kilka dni potem spadł na nich hejt. Są szykanowani. Głos w tej sprawie zabrał ks. Norbert, który opublikował poruszający list.

Miasto samo się nie sprząta
Pracujemy na pierwszej linii frontu, z narażeniem zdrowia, a może i życia, ale ludzie oczekuje, że będziemy niewidzialni — mówią pracownicy firmy Remondis, którzy dbają o to, by olsztynianie w czasie kwarantanny nie brodzili w śmieciach.

Tyle samo pytań, ile niewiadomych
Teoretycznie 10 maja powinny odbyć się wybory prezydenckie, ale wciąż nie wiemy, jak i kiedy będziemy wybierali głowę państwa. Na razie trwają przepychanki prawne. I to w czasie, kiedy Polacy boją się o życie z powodu koronawirusa.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB