Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

2020-04-24 15:28:50 (ost. akt: 2020-04-24 15:43:56)
Grzymowicz

Grzymowicz

Autor zdjęcia: archiwum GO

Dzisiaj (24 kwietnia) prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na próbie wyłudzenia danych osobowych mieszkańców Olsztyna.

Zobacz także: Poczta chce dostać spis wyborców Poczta chce dostać spis wyborców Wielu samorządowców w Polsce i w naszym regionie w środku nocy otrzymało anonimowe maile sygnowane przez Pocztę Polską z prośbą o przekazanie spisów wyborców....
Zobacz także: Witold Wróblewski: próba uzyskania danych elblążan jest bezprawna Witold Wróblewski: próba uzyskania danych elblążan jest bezprawna Wielu samorządowców w Polsce otrzymało wnioski od Poczty Polskiej dotyczące przekazania spisów wyborców. Takie pismo trafiło również do Elbląga. Prezydent...
Zobacz także: Wybory korespondencyjne dla wszystkich. Jak mają wyglądać? Wybory korespondencyjne dla wszystkich. Jak mają wyglądać? PIS przegłosowało w Sejmie ustawę dotyczącą wyborów prezydenckich, które miałyby się odbyć korespondencyjnie za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czy jest...
Rząd szykuje się do wyborów korespondencyjnych, które maja się odbyć za pośrednictwem Poczty Polskiej. Ta wystąpiła do władz poszczególnych miast, gmin i województw o udostępnienie danych osobowych i spisu wyborców. Czy aby na pewno przeprowadzone procedury są legalne? Prezydent Piotr Grzymowicz ma co do tego wątpliwości.

"Determinacja rządzących w dążeniu do przeprowadzenia wyborów prezydenckich w czasie pandemii koronawirusa powoduje, że wchodzą one w nieprzewidywalną fazę. Dzisiaj złożyłem do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na próbie wyłudzenia danych osobowych mieszkańców Olsztyna. W nocnym, nie podpisanym mailu, z adresu sugerującego, że może to być Poczta Polska złożono „wniosek” o przekazanie szczegółowych danych, powołując się na ustawę o COVID-19 i dając nam na to dwa dni. Zarówno forma wystąpienia, jak i brak odpowiedniej podstawy prawnej wskazują, że jest to działanie nielegalne i kwalifikujące się do złożenia zawiadomienia do organów ścigania" — czytamy na stronie prezydenta na Facebooku.

Poniżej prezentujemy pełną treść wpisu prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza:


Wybory mają się odbyć 10 maja. Ich los jest cały czas niepewny.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (24 kwietnia) wydaniu m.in.

Poczta chce dostać wyborców
Wielu samorządowców w Polsce i w naszym regionie w środku nocy otrzymało anonimowe maile sygnowane przez Pocztę Polską z prośbą o przekazanie spisów wyborców. To poczta ma zająć się przeprowadzeniem w maju wyborów prezydenckich.

Na rodzinę chorego wylał się hejt
Jakub Krasowski wrócił z Londynu do rodzinnego Pozezdrza pod Giżyckiem. Okazało się, że jest zarażony koronawirusem, a chorobę przechodzi bezobjawowo. Kwarantanny nie spędzał w domu rodzinnym i nie zaraził rodziców. Ale na jego bliskich wylała się fala hejtu.

Jak samorządy pomagają przedsiębiorcom?
Jeden dzień zamrożenia gospodarki to 7-8 miliardów złotych strat. To się przekłada na znikanie miejsc pracy, brak dochodów w rodzinach, coraz trudniejszą sytuację firm, które stoją, bo nie mają klientów, nie mogą pracować. Jak lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom?Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (70) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. złozył zawiadomienie NA SIEBIE ZAPIERDOL #2918390 | 88.156.*.* 9 maj 2020 21:08

  PREKURATURA MA SPRAWDZIC ILE

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. oszusci złodzieje , kreciaze i kombinatorz #2912027 | 88.156.*.* 26 kwi 2020 17:04

  boja sie o nasze dane , JJJJJJJJAJJJJJJJJJAAAAAAAAAAAA W BIAŁYYY DZIENNNNNNN

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Arbuz mialaes farta #2911709 | 5.173.*.* 25 kwi 2020 21:36

  Koronawirus arbuzie uratowala ci tyłek bo polecialbys na referendum

  Ocena komentarza: warty uwagi (38) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Xyz #2911569 | 188.147.*.* 25 kwi 2020 15:58

  Tylko nie rozumiem jak można wyłudzić dane. Wyłudzenie to inaczej oszustwo.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. To inni zrobili #2911558 | 37.8.*.* 25 kwi 2020 15:29

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. jak Grzymowicz ;)

   Pokaż wszystkie komentarze (70)