Quantcast

Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

39-latek zlekceważył kwarantannę i zaatakował policjantów

2020-04-20 17:20:02 (ost. akt: 2020-04-20 17:28:14)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Olecku

Na jednej z ulic w Stawigudzie policjanci interweniowali wobec 39-latka, który wbrew obowiązującym przepisom dotyczącym walki z epidemią, spotkał się ze znajomym pod sklepem i nie zachowywał przy tym zalecanych zasad bezpieczeństwa.

Na widok policyjnego radiowozu nagle zaczął wykrzykiwać wulgaryzmy. Policjanci postanowili podjąć wobec niego interwencję, by sprawdzić co kieruje zachowaniem mężczyzny.

39-latek najpierw próbował uniknąć spotkania z policjantami, a po chwili stał się wobec nich bardzo agresywny. Nie stosował się do poleceń interweniujących policjantów, a w pewnym momencie ich zaatakował. Zaczął ich kopać, czym naruszył ich nietykalność cielesną. Ponadto kierował w ich stronę niecenzuralne epitety, groził pozbawieniem życia i zdrowia — relacjonuje Andrzej Jurkun, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Jak ustalili policjanci, mężczyzny w ogóle nie powinno tam być, ponieważ objęty został kwarantanną. W związku z powyższym został przez nich zatrzymany.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kierowania gróźb, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych. Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto, mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za naruszenie przepisów w związku ogłoszonym w kraju stanem epidemii, o czym poinformowana już została Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Interweniujący policjanci o przebiegu interwencji poinformowali dyżurnego jednostki i zostali bezzwłocznie odizolowani od pozostałych funkcjonariuszy, a także swoich bliskich. Następnie zostali poddani badaniu na obecność koronawirusa w organizmie. Na szczęście wynik przeprowadzonego testu na obecność COVID-19 u wszystkich uczestników tej interwencji był negatywny — dodaje Andrzej Jurkun.

Źródło: KMP Olsztyn


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (20 kwietnia) wydaniu m.in.

Kiedy i jak wybierzemy prezydenta?
Konia z rzędem temu, kto powie kiedy odbędą się wybory prezydenckie w Polsce. Mamy coraz większy mętlik i przeciętny Kowalski zaczyna się głęboko zastanawiać, w co grają politycy. A do tego dochodzi jeszcze strach przed koronawirusem.

Roman Klasa - Operator 112Ludzie potrafią pluć jadem
Roman Klasa przez sześć lat pracował jako operator numeru 112 w Centrum Powiadamiania Ratunkowego. I mówi: „dziś wiem, jak brudne i niemoralne jest społeczeństwo". Napisał o tym książkę „Operator 112”.

Pracuje nad szybkim testem na koronawirusa
Po maturze wyprowadził się z Lubawy, aby rozpocząć studia. Dziś jako doktor inżynier pracuje nad tanim i szybkim testem do wykrywania koronawirusa. To wyścig z czasem i pełne poświęcenie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Świadek + #2909639 | 79.190.*.* 21 kwi 2020 10:31

  Było dokładnie odwrotnie: Zlekceważył Policjantów i zaatakował kwarantannę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Max #2909513 | 81.190.*.* 21 kwi 2020 05:18

  Dlatego jestem za natychmiastowym rozwiązaniem policji. Trzeba zlkwidować policję i dać ludziom broń niech sami decydują o rozwiązaniu wielu spornych spraw.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jasio #2909504 | 88.156.*.* 21 kwi 2020 00:14

  Skoro wynik jest ujemny, więc kwarantanna była bezzasadna, czyli jej nie zlekceważył. Jedynie zlekceważył funkcjonariuszy niecenzuralnymi epitetami.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Weronika #2909499 | 37.30.*.* 20 kwi 2020 23:35

   Dziwne zachowania tej naszej policji w ostatnim czasie, hmm...

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. rrrrrr #2909486 | 5.174.*.* 20 kwi 2020 22:54

   Kiedy wyda oświadczenie na Facebooku

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (21)