Quantcast

środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Kolejne interwencje policji. 47 naruszeń w związku z epidemią

2020-04-09 14:01:00 (ost. akt: 2020-04-09 12:51:50)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Kolejny dzień pracy olsztyńskich policjantów pokazał, że nie wszyscy stosują się do obowiązujących ograniczeń oraz zakazów związanych z epidemią. Każdego dnia policjanci legitymują osoby, które w tym wyjątkowym czasie narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych. Podczas działań, policjanci po raz kolejny korzystali z policyjnego drona.

Wczorajsze spotkanie z policjantami dla 24 osób zakończyło się pouczeniem a kolejne 7 osób za łamanie obowiązującego prawa zostało ukaranych mandatami karnymi. Wobec 16 kolejnych osób interweniujący policjanci sporządzili dokumentację, która następnie zostanie przekazana do rozpatrzenia sądu.

Podczas policyjnych działań związanych z kontrolą przestrzeni publicznej, funkcjonariusze wykorzystują policyjnego drona. Dzięki temu urządzeniu, policjanci mogą skontrolować znacznie większy obszar i dotrzeć do miejsc trudno dostępnych w celu poszukiwania grupujących się osób.

Przykłady łamania prawa...

Przed godziną 12:00 policyjny patrol interweniował w pobliżu jednego ze sklepów przy ul. Wyszyńskiego. Policjanci wylegitymowali 40-letniego mieszkańca gminy Barczewo, który oświadczył, że przyjechał do Olsztyna na zakupy oraz w odwiedziny do swojego znajomego. Mężczyzna, który od dłuższego czasu chodził w pobliżu sklepu przyznał się, że jego wizyta w Olsztynie nie ma konkretnego celu a jedynie chęć spotkania się ze znajomym.

O godzinie 10:30 Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyjął zgłoszenie, że w rejonie skrzyżowania ul. Krasickiego z ul. Synów Pułku mężczyzna wymachuje rękami i próbuje zatrzymywać samochody. Policjanci wylegitymowali 36-letniego mężczyznę, który nie potrafił w racjonalny sposób wytłumaczyć swojego zachowania. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym i zobowiązany do powrotu do swojego miejsca zamieszkania.

Zadowalające są wyniki pracy policyjnego drona, który wczoraj krążył w rejonie jeziora Skanda. W trakcie kilkugodzinnej pracy obiektyw urządzenia nie zarejestrował osób łamiących obowiązujące obostrzenia w prawie. Policja przypomina, że w dalszym ciągu aktualne hasło na kolejne dni to: #zostańWDomu.
Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (9 kwietnia) wydaniu m.in.

Tarcza nie chroni wszystkich
Rośnie bezrobocie. Coraz więcej osób rejestruje się w urzędach pracy. Jednak to dopiero początek, bo dziś jeszcze firmy wstrzymują się ze zwolnieniami, wyczekując, jak ostatecznie będzie wyglądała pomoc z tarczy antykryzysowej.


obrączkiCo się odwlecze, to nie uciecze...
Agnieszka i Wojtek 17 kwietnia mieli złożyć przysięgę małżeńską, a potem bawić się na weselu do białego rana. Niestety ślub trzeba było przełożyć...


Od lewej: Michał Wypij i Jarosław GowinMamy hamulec bezpieczeństwa
O tym, że Porozumienie nie wychodzi z koalicji z PiS i nadal tworzy Zjednoczoną Prawicę, ale zaciąga hamulec bezpieczeństwa - rozmawiamy z Michałem Wypijem, posłem Porozumienia z Warmii i Mazur


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. greg #2904093 | 88.156.*.* 10 kwi 2020 19:13

  ubeckie metody

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Manc #2903858 | 89.228.*.* 10 kwi 2020 15:33

  Łapanki prawie jak za okupacji , nawet dron zaprzęgi do roboty. A tak długo policja pracowała na szacunek u ludzi i co... znowu policjant będzie psem, albo gorzej...

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Oxsa #2903604 | 88.130.*.* 10 kwi 2020 08:05

  To jakaś paranoja mieszkam w Niemczech dzieci bawią się na podwórku ludzie wychodzą na ogrody nikt z tego powodu nie dostanę mandatu każdy ma zachowana odległość rodziny się nie mieszają i jest ok a w Polsce za wysranie sie mandat można dostać to chore jest

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Zibi #2903576 | 88.220.*.* 10 kwi 2020 06:38

   Wygrałem w lotka 3500 zł a mieszkam 70 km od Olsztyna.W kolekturze tej kwoty nie odbiorę. Co mam zrobić panowie policjanci?

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Mądry w domu się nie nudzi !!! #2903496 | 176.221.*.* 9 kwi 2020 21:55

    Tylko lemingi muszą latać po galeriach bez celu bo sami nie potrafią sobie zorganizowac czasu !!!a jak piwa dziennie nie wypije to dzien stracony.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (15)