Wtorek, 26 maja 2020. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Koronawirus na Warmii i Mazurach: raport dzienny

2020-03-28 19:00:05 (ost. akt: 2020-03-28 18:53:23)

Autor zdjęcia: pixabay

46 osób zakażonych, 47 hospitalizowanych. Poznaliśmy raport dzienny dotyczący zakażenia koronawirusem w województwie warmińsko-mazurskim.

Zobacz także: 17 ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce. Dwa nowe zakażenia na Warmii i Mazurach 17 ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce. Dwa nowe zakażenia na Warmii i Mazurach Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych — informuje Ministerstwo Zdrowia.
Zobacz także: Nasze firmy pomagają teraz szpitalom Nasze firmy pomagają teraz szpitalom Polacy szyją maseczki, firmy, instytucje i znani sportowcy przekazują szpitalom pieniądze i sprzęt. A te wcale nie kryją, że mają braki. I wciąż apelują...
Zobacz także: Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie iławskim Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie iławskim Dziś nadeszła niepokojąca wiadomość o kolejnym przypadku koronawirusa. Dotyczy to osoby pracującej w Nowym Mieście, mieszkającej w powiecie iławskim.
Zobacz także: Koronawirus szaleje, a przed marketem kolejka... Koronawirus szaleje, a przed marketem kolejka... Wszyscy apelują: zostań w domu. A tymczasem dziś przed marketem ustawiła się taka kolejka. — Gdzie odpowiedzialność? — pyta nasz czytelnik.
Zobacz także: Choruje już prawie 1500 osób Choruje już prawie 1500 osób Mamy 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. W sumie choruje już 1436 osób.
Zobacz także: Mamy tarczę i zmieniony Kodeks Wyborczy Mamy tarczę i zmieniony Kodeks Wyborczy Teraz chyba już nie można mieć wątpliwości, kiedy zdaniem PiS odbędą się wybory prezydenckie. Partia Jarosława Kaczyńskiego wprowadziła przed piątą rano...
Dzienny raport o koronawirusie - stan na 28/03:


Liczba osób zakażonych koronawirusem w poszczególnych powiatach województwa warmińsko-mazurskiego:


Dziś (28 marca) na Warmii i Mazurach zakażenie koronawirusem potwierdzono u:
— młodego mężczyzny z Elbląga,
— mężczyzny w średnim wieku z powiatu iławskiego.
Obaj w stanie dobrym, hospitalizowani.

A jak sytuacja wygląda w kraju?Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW weekendowym wydaniu polecamy m.in.

W czterech ścianach cieszymy się sobą
Od dwóch tygodni dzieci nie chodzą do przedszkola, a ja do pracy. Spędzamy ten czas razem, w domu. Bawimy się, uczymy, gotujemy, czasem wychodzimy się przewietrzyć. Z nikim się jednak nie spotykamy. Wiemy, że tak trzeba i nie narzekamy.

Agata z suczką GrandiTłumaczyć język psi na ludzki
Agata Jastrzębska to behawiorysta zwierzęcy. Potrafi odczytać język, który dla przeciętnego człowieka jest niedostrzegalny, a zwierzęta do nas mówią. Musimy się tylko na nie otworzyć. Jeżeli nie będziemy znali podstaw tej komunikacji, to nic nie wskóramy.

By ofiary przemocy nie milczały...
Hasło "zostań w domu" powinno się kojarzyć z bezpieczeństwem i komfortem. Niestety dla wielu kobiet oznacza piekło. Przemoc domowa w czasie pandemii bardzo nasiliła się w Chinach. Czy czarny scenariusz czeka też Polki?


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. geniusz!!! #2895817 | 89.229.*.* 29 mar 2020 15:23

  to dopiero zdolność analizy sytuacji

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Miły troll #2895537 | 37.47.*.* 29 mar 2020 00:55

  Dla tych, którzy się zastanawiają, ile corona wirusa jest w naszym regionie, to powiem tak. Tych, którzy mają ostre objawy, ale się nie zgłaszają albo nie dostają możliwości testowania, jest pewnie ze 2 razy więcej niż wykrytych. Czyli ze 100 osób. A teraz tych, co mają słabe, zerowe i niezauważalne objawy jest jeszcze 5 razy więcej - tak mówią statystyki światowe. Czyli z 500 osób. Z tych 500 jutro zrobi się tysiąc, pojutrze 2 tysiące, itd. Więc lepiej uważajcie i nie wychodźcie, bo jest realne zagrożenie, którego nikt nie rozumie. I ukrywają to.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. nie ściemniaj #2895522 | 89.229.*.* 29 mar 2020 00:02

   Pewien pan, gdzieś w domku, którąś z granic.... Byłeś, świadkiem, widziałeś, słyszałeś? A od kiedy test robi się wszystkim przekraczającym granice?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. olsztynianin #2895493 | 188.147.*.* 28 mar 2020 22:14

    Wiecie jak się wykonuje testy w Olsztynie na koronawirusa. Otóż pewien Pan odbywa kwarantannę i siedzi samotnie w domku letniskowym bo tak wskazał swoje miejsce pobytu kiedy przekraczał granice. Po pięciu dniach przyjechały służby pobrać próbki wymazu do badań. Polegało to na tym" Jak się Pan czuje? odp. na razie dobrze i pojechali. Tak się wykonuje badania tzw testy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Kadriś #2895481 | 185.246.*.* 28 mar 2020 22:00

    Panika, paniką ale co z tymi, że większość osób nie jest badana na obecność wirusa? WHO pisalo kiedyś o testach z IgG może warto iść w tą stronę jako badanie przesiewowe? np tu: https://www.spyshop.pl/test-przesiewowy- na-koronawirusa-covid-19-1942.html

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (9)