Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Sprzęt i materiały higieniczne docierają do Olsztyna

2020-03-24 15:33:02 (ost. akt: 2020-03-24 15:54:23) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: pixabay.com/UM Olsztyn

Prezydent miasta uruchomił w minionym tygodniu ok. 700 tys. złotych na materiały zabezpieczające pracowników miejskich instytucji, którzy mogą mieć w pracy styczność z koronawirusem.

Część zamówienia już dotarła do stolicy regionu. Maseczki, rękawice, środki dezynfekujące, gogle - m.in. to sprowadzane jest do stolicy Warmii i Mazur. Kolejne zamówienia dostarczane mają być sukcesywnie lub - w razie potrzeby - trwają poszukiwania na rynku potrzebnych środków i sprzętu.

Wszystko po to, aby przedstawiciele służb i placówek miejskich, pracujący w ciągłym kontakcie z osobami potencjalnie zakażonymi, mogli wykonywać swoje obowiązki jak najskuteczniej. Sprzęt i materiały trafiają m.in. do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Domów Pomocy Społecznej, Straży Miejskiej, przychodni czy szpitala.

- Zapewniam, że będziemy służyć pomocą w różnych dziedzinach naszego życia, by ułatwić Państwu przejście przez ten niezwykły i wymagający czas - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Olsztyńskie służby realizują wszystkie zalecenia i polecenia, jakie płyną od urzędów centralnych, wojewody, Sanepidu i służby zdrowia. Podjęliśmy także szereg własnych działań profilaktycznych i zapobiegawczych.
Na tę chwilę według Sanepidu ponad 70 osób znajduje się w kwarantannie domowej lub zbiorowej.

Osoby pozostające w domowej kwarantannie lub osoby starsze mogą liczyć na wsparcie harcerzy i wolontariuszy stowarzyszenia FENI. Specjalne numery telefonu na potrzeby seniorów uruchomił także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
[sprawdź, jak się skontaktować z instytucjami pomocowymi]


Polub nas na Facebooku: