Quantcast

Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Zakupy seniorów w wyznaczonych godzinach? [SONDA]

2020-03-23 18:15:25 (ost. akt: 2020-03-23 19:01:15)

Autor zdjęcia: Materiały prasowe/ Tesco

Kolejna sieć wprowadza rozwiązania mające zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem w czasie robienia zakupów. Tesco wyznacza godziny, w których zakupy powinni robić seniorzy. Na podobne rozwiązania decyduje się także Biedronka, która zaprasza seniorów w pierwszej godzinie otwarcia sklepów.

Zobacz także: Koronawirus. Popularne dyskonty wprowadzają w swoich sklepach specjalne rozwiązania Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu Wyjątkowa sytuacja wymaga wyjątkowych działań, dlatego Biedronka i Lidl wprowadzają w swoich sklepach specjalne rozwiązania. Wszystko po to, aby zapewnić...


- Aby wesprzeć osoby wymagające szczególnej uwagi, Tesco wprowadza specjalne godziny na zakupy dla osób z grupy podwyższonego ryzyka, w szczególności dla osób starszych. Akcja rozpoczyna się już jutro i będzie prowadzona codziennie we wszystkich sklepach sieci handlowej w Polsce w godzinach 9-10 - tłumaczą przedstawiciele Tesco.

- Jesteśmy w pełni skoncentrowani na zapewnieniu bezpieczeństwa naszym pracownikom i klientom. Wiemy też, że wśród naszych klientów są osoby wymagające od nas wszystkich szczególnej uwagi. Wprowadzając specjalną godzinę każdego dnia chcemy umożliwić im zrobienie niezbędnych zakupów i zapewnić komfort oraz bezpieczny dostęp do potrzebnych produktów. Wierzymy, że nasi klienci wesprą nasze działania i ustąpią pierwszeństwa osobom starszym. W tym szczególnym okresie bardziej niż kiedykolwiek musimy skupić się na wzajemnej pomocy i solidarności. – tłumaczy Daria Kulińska, dyrektor ds. komunikacji w Tesco Polska.

Czy wyznaczanie seniorom godzin, w których mogą bezpieczniej zrobić zakupy, to dobry pomysł?
pokaż wyniki »

Z pomocną dłonią chce do seniorów wyjść także Biedronka. Sieć dyskontów pomoże połączyć seniorów potrzebujących pomocy w zrobieniu zakupów z osobami, które są gotowe pomagać. Sieć wprowadza także pierwszeństwo wejścia seniorów do sklepu w pierwszej godzinie od otwarcia, a także pierwszeństwo obsługi przy kasie na każdą prośbę osoby starszej. Wszystko to pod hasłem „Czas na pomaganie seniorom 65+”.
Zobacz także: Popularne dyskonty z kolejnymi rozwiązaniami na czas pandemii. Tym razem: płatność bezgotówkowa Popularne dyskonty z kolejnymi rozwiązaniami na czas pandemii. Tym razem: płatność bezgotówkowa W czasach pandemii koronawirusa sklepy starają się wprowadzać na bieżąco rozwiązania, zwiększające bezpieczeństwo zarówno klientów jak i swoich pracowników....

- Seniorzy są szczególni narażeni na konsekwencje koronawirusa i zaleca się im, by unikali miejsc pełnych ludzi. W zakupach powinni ich więc wspierać bliscy, sąsiedzi lub właśnie wolontariusze. Dlatego chcemy pomóc łączyć osoby gotowe nieść pomoc z potrzebującymi seniorami. Jeśli jednak starsza osoba zdecyduje się przyjść do Biedronki, zapraszamy ją w pierwszej godzinie funkcjonowania placówki – skorzysta wtedy z pierwszeństwa wejścia do sklepu. To ważne, byśmy wszyscy w tej nowej sytuacji zatroszczyli się o osoby starsze. Wykażmy się wrażliwością i wyrozumiałością, pomóżmy im w codziennych czynnościach takich jak zakupy - tłumaczy Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki, wspierającej seniorów.

Od wtorku, 24 marca, w sklepach sieci zostaną umieszczone specjalne skrzynki i gotowe do wypełnienia proste formularze. Każdy senior, który potrzebuje pomocy w zrobieniu zakupów, a także każda osoba gotowa pomagać, może wypełnić taki formularz i zostawić w skrzynce. Obie grupy mogą też się zgłosić za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta sieci Biedronka dzwoniąc pod numer 22 205 33 00. Wolontariusze mogą się także zarejestrować poprzez formularz na www.biedronka.pl.
W ten sposób Biedronka stanie się łącznikiem między potrzebującymi seniorami i osobami, które mieszkają w ich sąsiedztwie i chcą nieść pomoc. Sieć planuje również współpracę z innymi organizacjami, które są gotowe pomagać seniorom w zakupach, tak by jak najwięcej osób miało zapewnioną tę możliwość.

Aby umożliwić seniorowi płatność za zakupy dopiero w momencie ich dostarczenia, Biedronka oferuje także możliwość skorzystania ze specjalnej karty programu „Czas na pomaganie seniorom 65+”. Wszyscy seniorzy, którzy mają aktywną kartę Moja Biedronka, mają możliwość otrzymania także karty „Czas na pomaganie seniorom 65+”. Przekażą ją następnie wolontariuszowi, który będzie nią płacić za ich zakupy w Biedronce. Senior dokonuje płatności za zakupy w momencie dostawy, a wolontariusz wpłaca otrzymaną od niego kwotę – za pierwsze i kolejne zakupy – z powrotem na kartę w dowolnym sklepie Biedronka.Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.

Za sprawą Gazety Olsztyńskiej na Facebooku pojawiła grupa wsparcia: Grupa Wsparcia, Koronawirus - Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Arberka #2894794 | 37.30.*.* 27 mar 2020 13:53

  A seniorzy ...u mnie do Tesco na osiedlu niektórzy chodzą po parę razy dziennie...te same twarze...po pietruszkę rano...po śmietankę do kawy przed południem...po południu dwie pomarańczki....pod wieczór kostka masełka...Wydaje im się że ich to nie sięgnie....A oni tym czasem znaleźli sobie sposób na spacery pod egidą koniecznego wyjścia z domu.....do sklepu...zamiast wyjśc raz i uciekać od tlumów... Sama tam pracuję za nic mają nas i większość ludzi....wirus dla nich istnieje na paskach info w tv....A ja muszę tam pracować żeby jakoś przeżyć...ze strachem idę do pracy...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Tony #2893573 | 31.6.*.* 25 mar 2020 17:39

  W lidlu ryzyko przy robieniu zakupów. Tabuny ludzi na sklepie. Sprzedawczynie bez masek a i rękawiczek. Ciasnota przy kasach.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ja #2892624 | 79.191.*.* 24 mar 2020 10:48

  Niektórzy seniorzy są silniejsi o tych chorych np. po chemioterapii. A co z nimi? Moja sąsiadka nie zalicza się do seniorów, jest chora , bierze leki które zmniejszają jej odporność. My jej pomagamy, ale nie każdy ma dobrych sąsiadów czy rodzinę.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Leniwy Św. Mikołaj #2892594 | 79.191.*.* 24 mar 2020 09:53

  "Pecunia non olet".

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. cde #2892402 | 88.156.*.* 23 mar 2020 22:27

  Dążenia niektórych by emerytura od 67 a jak do sklepu to od 65 nieudolny.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (12)