Quantcast

środa, 23 września 2020. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Seniorzy ćwiczą przez Internet

2020-03-23 15:28:46 (ost. akt: 2020-03-23 15:35:17) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: pixabay.com/UM Olsztyn

Nie brakuje dojrzałych mieszkańców Olsztyna, którzy sprawnie korzystają z sieci. Ale nie tylko oni mogą śledzić specjalne zajęcia i warsztaty.

Seniorzy są jedną z najbardziej narażonych grup na zakażenie koronawirusem. Dlatego oni szczególnie powinni unikać ryzyka, jakie niesie ze sobą m.in. przebywanie w skupiskach ludności, jak choćby sklepy. Najlepiej, aby w tym czasie w ogóle nie wychodzili z domu.

Ten nie najłatwiejszy czas można zagospodarować, korzystając z zajęć on-line. Takie rozwiązanie proponuje m.in. Youtube'owy kanał Czas-seniora.pl. Od poniedziałku do piątku o 9:30 prowadzona jest tam transmisja na żywo, w serii zatytułowanej "Senior w domu".

- Będziemy ćwiczyć pamięć, koncentrację, spostrzegawczość - wymienia autorka, Małgorzata Kospin. - Będę także odpowiadać na zadawane pytania i umilać czas. Nagrania będą dostępne cały czas na moim kanale, można je wykorzystać w dowolnym czasie, całkowicie bezpłatnie.
[seria "Senior w domu" w serwisie Youtube]

To jednak niejedyna propozycja on-line skierowana do starszej części społeczeństwa. Serię specjalnych zajęć realizuje też dr Edyta Bonk - psycholog, wykładowca Uniwersytetu SWPS oraz wielu Uniwersytetów Trzeciego Wieku, koordynator merytoryczny Psychologicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sopocie.

Autorka takich programów, jak "Trening Pamięci", "Gimnastyka Umysłu" czy "Trening Twórczego Myślenia" zachęca do dołączenia do zajęć w serwisie Youtube. Pierwsze odcinki serii "Trening Pamięci dla Seniorów" są już dostępne w Internecie.
[seria "Trening Pamięci dla Seniorów"]

Przypominamy, że seniorzy, którzy potrzebują wsparcia, mogą kontaktować się telefonicznie z osobami, które dyżurują w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Zaangażowanie w pomoc zadeklarowali także harcerze oraz wolontariusze ze stowarzyszenia FENI.
[pomoc seniorom - numery telefonów i adresy e-mail]

Polub nas na Facebooku: