Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Co z wypłatami rent i emerytur? Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odpowiada

2020-03-20 14:00:54 (ost. akt: 2020-03-20 14:11:15)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Na profilu twitterowym Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pojawił się wpis, w którym przedstawiciele resortu informują, jak wygląda sytuacja dotycząca wypłat świadczeń.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce i w regionie: relacja [LIVE] Koronawirus w Polsce i w regionie: relacja [LIVE] Sytuacja związana z koronawirusem jest dynamiczna. Na bieżąco sprawdzamy, co się dzieje w tej sprawie w Polsce oraz w województwie warmińsko-mazurskim.

Zobacz także: Olsztyn uruchomił specjalny numer pomocowy. Mieszkańcy uzyskają niezbędne informacje Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu Prezydent Olsztyna zdecydował o uruchomieniu specjalnego telefon, pod którym mieszkańcy uzyskają niezbędne informacje.

Sprawa emerytur i rent spędza sen z powiek wielu świadczeniobiorcom. Dlatego zapewnienie ze strony ministerstwa, powinno rozwiać wątpliwości.

- Renty i emerytury będą wypłacane w terminach płatności bez opóźnień. Placówki ZUS realizują obowiązki wynikające z przepisów prawa. Bezpieczne są również wypłaty trzynastych emerytur - czytamy na Twitterze.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.

Za sprawą Gazety Olsztyńskiej na Facebooku pojawiła grupa wsparcia: Grupa Wsparcia, Koronawirus - Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mazur #2891153 | 37.248.*.* 21 mar 2020 19:22

    Będzie wszystko w terminie, a szczególnie trzynastka. I wybory prezydenckie. Bo po to jest trzynastka, aby babcia i dziadek nie zapomnieli przy oddawaniu głosu, kto jest ich dobrodziejem.

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Michał #2890336 | 188.146.*.* 20 mar 2020 15:18

    Dużo starszych ludzi nie posiada konta w banku, emerytury i renty przynosi listonosz. Znajoma, starsza sąsiadka w związku z zaistniałą sytuacją oraz, że jest osobą schorowaną, przebywa cały czas w domu i nie wychodzi na zewnątrz. A jaśnie wielmożny pan listonosz zostawia awizo w skrzynce i nie dostarcza emerytury dla niej. Pytanie - jak ona ma odebrać swoją emeryturę ???

    Ocena komentarza: warty uwagi (25) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (8)