środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Ostróda w cieniu koronawirusa

2020-03-17 07:11:00 (ost. akt: 2020-03-17 07:12:46)

W szpitalu w Ostródzie, który został decyzją wojewody przekształcony w całości w zakaźny i wyznaczony jako „pierwszoliniowy” w regionie do przyjmowania chorych z koronawirusem, jest pięciu zakażonych pacjentów. Nie ma wątpliwości, że będą następni.

Stąd też szczególne środki ostrożności. Cały budynek jest zamknięty, nawet ambulatorium działa w ograniczonym zakresie – tylko w przypadkach zagrożenia życia. Chorzy uzyskują pomoc, ale nie są tu hospitalizowani, tu mają trafiać jedynie osoby zakażone i z podejrzeniem koronawirusa.

Szpital może przyjąć do dwustu pacjentów. Oczywiście wszyscy liczą na to, że nie dojdzie do tego i skala zachorowań nie będzie tak duża. Przed oddziałem zakaźnym stanął dodatkowo namiot "śluza". Będzie miejscem do wstępnego diagnozowania osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem.

Czytaj e-wydanie

Aby przeczytać cały artykuł, kup e-wydanie Gazety Olsztyńskiej.

Wejdź na stronę >>> kupgazete.pl lub kliknij w załączony PDF.


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ostródziak #2888315 | 37.7.*.* 17 mar 2020 13:26

    Ile kosztował ten ODDZIAŁ? Dlaczego były starosta wybudował go w naszym małym mieście? Dlaczego w centrum miasta? Co się tam dzieje, że pacjenci z niego uciekają i jak to jest w ogóle możliwe, że uciekają? Czy były starosta byłby tak uprzejmy i podjął się stróżowania tego obiektu i przyjmowania pacjentów? Prosimy o to , tylko w ten sposób może nam przynajmniej w niewielkim stopniu zrekompensować to nieszczęście, które do nas sprowadził. Mam nadzieję, że w MPECU takich numerów nam już nie wykręci. Aaaa, na szczęście został tam były PREZES na stanowisku Dyrektora. Panie Jacku, chroń nas przed nieszczęściami, które sprowadza Mistrz W..... ernychora !!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz