Quantcast

Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego [LIVE]

2020-03-16 13:59:30 (ost. akt: 2020-03-16 15:07:45)

Autor zdjęcia: Adam Guz/ KPRM

Premier: musimy dostosować służbę zdrowia do większej liczby zachorowań.

— Wdrożyliśmy systemy, które zmuszają ludzi do ograniczania kontaktów oraz działania na granicach, które mają ograniczać dostęp wirusa do Polski. Polska od początku robi wszystko, żeby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Większość przypadków koronawirusa to osoby przyjeżdżające do Polski z zagranicy i osoby z kwarantanny, które miały kontakt z osobami zarażonymi — powiedział premier Morawiecki.

I dodał: — Jesteśmy w trakcie prac nad pakietem stabilności i bezpieczeństwa. Jest on niezbędny bo zdajemy sobie sprawę, że gospodarka polska, europejska i światowa ucierpią przez koronawirusa. W najbliższych dniach pokażemy konkretne działania, które rząd wypracował i co do których będziemy dopracowywać ostateczne szczegóły, żeby i pracownicy i pracodawcy otrzymali pewne wsparcie ze strony państwa.

Jak podkreślił premier, priorytetem są osoby chore i zarażone, a choroba dla ogromnej populacji jest możliwa do odbywania w domu.

Zobacz także: Trzeba zawiesić opłaty za parkowanie Trzeba zawiesić opłaty za parkowanie Kętrzyn i Kraków to pierwsze miasta w Polsce, które zawiesiły czasowo opłaty za parkowanie w centrum. Uważam, że w Olsztynie i innych miastach regionu...
— Około 8 tys. osób przebywa w kwarantannie. Chcę podziękować wszystkim, bo widać, że dostosowują się do procedur. Jedynie do 8-9 osób można mieć zastrzeżenia, że nie było ich w domu podczas kontroli przez funkcjonariusza mówił powiedział Mateusz Morawiecki. - Dziękuję pracownikom służby medycznej, takich podziękowań nigdy za dużo. Robimy wszystko, żeby dostarczać wam materiały ochronne. Chcemy, żeby tych materiałów było aż nadto w następnych dniach. Działamy cały czas w tym zakresie. Wszyscy pracownicy służby zdrowia są naszymi bohaterami. Polacy niezwykle doceniają waszą pracę. Dziękuję za nią, bo wiem, że dzięki niej Polacy są dużo bezpieczniejsi — dodał.

Podczas konferencji minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, zaapelował o zawieszenie opłat w strefie płatnego parkowania. — Ruch na drogach spadł w znacznym stopniu. Apeluję, aby Polacy mogli częściej korzystać z własnych samochodów. Pozwolę sobie skierować apel do prezydentów, do burmistrzów i wójtów, którzy zarządzają płatnymi strefami parkingowymi — rozważcie zawieszenie opłat parkingowych. Niech ci, którzy muszą jechać do pracy, nie korzystają z komunikacji miejskiej.Konferencja po posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego w KPRM:Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.

Za sprawą Gazety Olsztyńskiej na Facebooku pojawiła grupa wsparcia: Grupa Wsparcia, Koronawirus - Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Miły #2888032 | 37.248.*.* 16 mar 2020 22:12

    Miesiąc temu temu zostałby zakrzyczany przez opozycję i ich media.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Czy #2887875 | 89.228.*.* 16 mar 2020 16:30

    O miesiąc za późno to wszystko

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz