Quantcast

Czwartek, 29 października 2020. Imieniny Angeli, Przemysława, Zenobii

Kaucja dla agenta Tomka. Ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy

2020-03-04 12:20:10 (ost. akt: 2020-03-04 12:29:57)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Na portalu pomagam.pl ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy na kaucję dla agenta Tomka. — W imię wolności słowa, demokracji i sprawiedliwości raz jeszcze proszę o solidarność z Tomaszem — czytamy w opisie zbiórki. Cel zbiórki to kwota 500 tys. złotych.

Zobacz także: Agent Tomek z sześcioma zarzutami. Chodzi m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej Agent Tomek z sześcioma zarzutami. Chodzi m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej Tomasz K., czyli były poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego usłyszał sześć zarzutów. Są one związane z działalnością...
Zobacz także: Nowe kłopoty agenta Tomka. Czy wyrzuty sumienia skłoniły go do spowiedzi przed kamerami? Nowe kłopoty agenta Tomka. Czy wyrzuty sumienia skłoniły go do spowiedzi przed kamerami? Agent Tomek ma kłopoty. Do zarzutów dotyczących fundacji Helper doszło postępowanie o składanie fałszywych zeznań. To przez występ w "Superwizjerze", w...
Zobacz także: Agent Tomek zatrzymany w Olsztynie Agent Tomek zatrzymany w Olsztynie Dzisiaj (19 lutego) rano w Olsztynie zatrzymany został Tomasz K., znany także jako agent Tomek. Polecenie zatrzymania wydała prokuratura w Białymstoku.
Zobacz także: Agent Tomek aresztowany na trzy miesiące Agent Tomek aresztowany na trzy miesiące Sąd Rejonowy w Białymstoku wydał dziś (czwartek 20 lutego) decyzję o 3-miesięcznym areszcie dla byłego agenta CBA Tomasza K., podejrzanego w śledztwie...
We wtorek (3 marca) Sąd Okręgowy w Białymstoku zdecydował, że Tomasz K. będzie mógł wyjść na wolność. Warunkiem jest 500 tys. zł poręczenia majątkowego.

Żona agenta Tomka zorganizowała zbiórkę internetową. Poniżej prezentujmy cały jej opis:

"Przepraszam Was za emocje, lęk, nerwy, łzy. Życie zmusiło mnie do publicznej obrony męża i naszej rodziny.

19 lutego mój mąż, Tomek Kaczmarek został aresztowany. Ten wyrok podyktowany był niczym innym jak tylko względami politycznymi. Warto zauważyć, że Tomka aresztowano bezpośrednio po tym, jak zdecydował się ujawnić prawdę o swojej pracy w CBA. Reportaż, który ukazał się w TVN spowodował, że wydano na nas wyrok. Znosiliśmy lata upokorzeń i szantażu, a kiedy zdecydowaliśmy się powiedzieć prawdę dotknęły nas represje. Jesteśmy niewinni i udowodnimy to przed Sądem, jestem jednak przekonana, że i mnie czeka areszt tymczasowy z uwagi na fakt, że zbliżają się wybory prezydenckie i obecna władza zrobi wszystko abyśmy nie opublikowali kolejnych, kompromitujących ją faktów. Nie wiem w jakich warunkach przebywa mój mąż. Złożyliśmy wniosek o widzenie, jednak prokurator go odrzucił. Zastanawiające jest to, że przez 5 lat prokuraturze nie przeszkadzały moje kontakty z mężem, a teraz padł blady strach. Nie wiem czy jeszcze kiedykolwiek zobaczę męża a nasze dzieci ojca. Mówiąc wprost obawiam się, że zdrowie i życie Tomka jest zagrożone.

Do tej pory to ja starałam się pomagać ludziom, poświęciłam temu życie. Dziś jednak to ja proszę Was o pomoc. Nigdy nie sądziłam, że polityczne represje skłonią mnie do publicznego proszenia o pomoc... Muszę jak najszybciej uzbierać 500 000 zł - taka jest cena bezpieczeństwa i wolności mojego męża!

Proszę Was o pomoc i solidarność z Tomkiem oraz naszą politycznie prześladowaną rodziną. Za prawdę, odwagę, za walkę z politycznym układem w służbach specjalnych, za demokrację, za wolność słowa mój małżonek zapłacił największą karę.

Jego uciszanie podczas kampanii prezydenckiej pokazuje słabość i lęk władzy, a jednocześnie jest dowodem jak bardzo Sądy i Prokuratura są wykorzystywane przez polityków.

W imię wolności słowa, demokracji i sprawiedliwości raz jeszcze proszę o solidarność z Tomaszem.

W przypadku, gdy nie uda się zebrać całej wymaganej kwoty lub nie zostanie ona przyjęta na poczet kaucji wszystkie zebrane pieniądze przekażemy na rzecz rehabilitacji Pacjentów Instytutu Neurorehabilitacji Animus w Olsztynie".

Przypomnijmy, że Sąd Rejonowy w Białymstoku wydał w czwartek 20 lutego decyzję o trzymiesięcznym areszcie dla byłego agenta CBA Tomasza K., podejrzanego w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w działalności stowarzyszenia Helper.

Tomasz K. został zatrzymany w Olsztynie na polecenie prokuratury z Białegostoku. Tego samego dnia prokuratura postawiła mu nowe zarzuty i wystąpiła o areszt tymczasowy.

Już w listopadzie były poseł PiS oraz agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego usłyszał sześć zarzutów. Oprócz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej było to pranie pieniędzy, przywłaszczenia wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami mienia w łącznej kwocie około 10 mln zł oraz oszustwa w związku z nienależnym przyznaniem dotacji w kwocie ponad 39 mln.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (104) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. śmiga w pieluszce! #2892896 | 176.105.*.* 24 mar 2020 17:33

  Siedzi w celi, a Gity sprawdzają jak głębokie gardło ma ten złodziej. Odbyt mu spenetrowali wcześniej i od tamtej pory śmiga w pieluszce ,bo ciśnienia nie trzyma .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jędrerk #2881889 | 5.60.*.* 7 mar 2020 21:59

  zamiast zbiórki niech sprzeda wypasioną posiadłość w SZYMONCE kupioną zapewne z lewej kasy

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Alicja #2880399 | 188.147.*.* 5 mar 2020 14:39

  Oj ,oj i co teraz,nie zdążyłam wpłacić :) chcąc nie chcąc wyślę może paczkę do aresztu,bieda panie,bieda a kogo to wina.....sama mam niewiele ale trzeba się podzielić z potrzebującym

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. czytelnik #2880376 | 5.172.*.* 5 mar 2020 14:17

  Pani Poseł a firmie w której pracował "agent" nie ma kasy zapomogowopożyczkowej ? Przecież tak tam się starał to proszę się tam udać - powodzenia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. frost #2880341 | 213.216.*.* 5 mar 2020 12:26

  Kasa dla wydrwigrosza, a na twiterze nie mogli zebrać brakujących 50tys na operację dla chorego dziecka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (104)