Quantcast

Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Tej wizyty uczniowie V LO długo nie zapomną!

2020-02-23 11:42:25 (ost. akt: 2020-02-23 12:11:32)
Ambasador ujął zebranych serdecznością i gotowością do merytorycznych rozmów

Ambasador ujął zebranych serdecznością i gotowością do merytorycznych rozmów

Autor zdjęcia: Arch. V LO

Uczniów V LO odwiedził sam ambasador Francji. Dyrektorka szkoły podzieliła się z nami relacją z tego wydarzenia.

20 lutego z inicjatywy Instytutu Francuskiego odbyła się wizyta ambasadora Francji Frederica Billeta w V Liceum Ogólnokształcącym im. Wspólnej Europy w Olsztynie. Spotkanie poświęcone było zacieśnieniu współpracy polsko-francuskiej w obszarze edukacji.

Obecni przedstawiciele olsztyńskich szkół z nauczanym językiem francuskim, Centrum Polsko-Francuskiego oraz Olsztyńskiego Centrum Edukacji Nauczycieli podzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie współpracy, wyrazili oczekiwania i możliwe sposoby rozwoju. Przedmiotem dyskusji były m.in. wymiany młodzieży, staże i praktyki zawodowe, czynniki warunkujące zainteresowanie językiem i kultura francuską wśród młodych. Obecna na spotkaniu młodzież miała możliwość porozmawiania z gościem na interesujące tematy.

Ambasador w swoim wystąpieniu podkreślił otwartość francuskiej strony na rzeczywistą współpracę. Ujął zebranych serdecznością i gotowością do merytorycznych rozmów. Docenił potrzebę i wartość dialogu z osobami realnie zaangażowanymi na poziomie szkół. Zapowiedział kolejną wizytę przedstawicieli ambasady w celu wypracowania rozwiązań systemowych wspierających rozwój partnerstwa.

Anna Struk, Dyrektor V LO w Olsztynie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także