Quantcast

środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Przez uszkodzone tory pociągi nie pojadą

2020-02-19 13:26:48 (ost. akt: 2020-02-19 14:42:55)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: PKP PLK

W czasie budowy obwodnicy Olsztyna uszkodzone zostało torowisko w Bartągu. Tory trzeba będzie naprawić, a to oznacza, że linia zostanie zamknięta dla pociągów.

Pięciokilometrowy odcinek między węzłami Olsztyn Południe i Olsztyn Jaroty był ostatnim na trasie całej obwodnicy, który oddano do użytku kierowców, ponieważ konieczne było dodatkowe wzmocnienie niestabilnego podłoża przy pomocy betonowych pali formowanych w gruncie.

Okazuje się jednak, że niestabilny grunt był powodem jeszcze większych problemów, których skutki odczuwamy i dziś.

— Wykonawca obwodnicy Olsztyna podczas budowy wiaduktu drogowego uszkodził torowisko w Bartągu. Ziemia ze skarpy wiaduktu osunęła się i zanieczyściła torowisko i odwodnienie. W związku z tym zdarzeniem, wprowadzono ograniczenie prędkości pociągów do 50 km/h — tłumaczył nam Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP PLK. — Firma BUDIMEX została zobowiązana do naprawy toru w rejonie budowanego wiaduktu. Ze względu na niezbędny do wykonania zakres prac, konieczna będzie wymiana ok. 100 metrów torowiska. Opracowywana jest technologia robót. Na czas naprawy linia będzie zamknięta dla ruchu pociągów. Planujemy, że roboty mogłyby zostać wykonane w terminie 20-28 kwietnia.

Rzecznik PKP PLK powiedział nam też, jakie zmiany wymusi to w rozkładzie jazdy.

— Na czas robót pociągi dalekobieżne w kierunku Warszawy pojadą trasą przez Ostródę i Iławę. Na odcinku z Działdowa przez Nidzicę i Olsztynek przewoźnik uruchomi autobusową komunikację zastępczą. Za pociągi regionalne na odcinku Olsztyn Główny – Olsztynek uruchomiona będzie autobusowa komunikacja zastępcza. Na dalszym odcinku — od Olsztynka do Działdowa — kursować będą pociągi — powiedział Martyn Janduła.

dbp


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB