Quantcast

Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Kortowiada 2020. Znamy kolejną gwiazdę juwenaliów w Olsztynie

2020-01-21 16:22:00 (ost. akt: 2020-01-21 15:59:27)
UWM in Colors Kortowiada

Olsztyn - UWM in Colors podczas Kortowiady

UWM in Colors Kortowiada Olsztyn - UWM in Colors podczas Kortowiady

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Do Darii Zawiałow, Wilków, Karasia i Roguckiego oraz zespołu Hook dołącza Łydka Grubasa. Dobrze znana olsztyńskiej publiczności kapela zagra na głównej scenie w sobotę 23 maja, w czasie 61. edycji Kortowiady.

Zobacz także: Koncerty Kortowiady 2020 już nie na Górce Kortowskiej! Będzie nowa lokalizacja [SONDA] Koncerty Kortowiady 2020 już nie na Górce Kortowskiej! Będzie nowa lokalizacja [SONDA] Główne koncerty Kortowiady 2020 nie będą odbywać się na Górce Kortowskiej, a w nowym miejscu. — Chcemy zapewnić Wam większy komfort uczestnictwa w koncertach...
Łydka Grubasa to zespół, który ciężko jednoznacznie zakwalifikować. Muzycznie stanowi wypadkową wszelkich gatunków rockowych, wymieszanych często w karkołomnych konfiguracjach. Tekstowo to bieżąca publicystyka ubrana w humorystyczny, sarkastyczny, czasem dosadny tekst. Mieszanka ta gwarantuje mnóstwo gitarowej energii, bardzo pozytywną aurę płynącą ze sceny oraz dawkę śmiechu połączoną z refleksją.

Grupa powstała w 2002 roku i ma na koncie trzy studyjne wydawnictwa - “Bąż Woa”, “Perpetuum Debile” i “O-dur C-ból”. Ostatnia płyta, nagrana w białostockim Hertz Studio, stanowiła przełomowy moment w historii Łydki, gwarantując grupie liczną rzeszę fanów, dziesiątki koncertów rocznie oraz setki tysięcy odtworzeń w serwisach streamingowych. Utwór „Rapapara” został odtworzony w serwisie YouTube ponad 25 milionów razy!


W 2011 i 2018 roku Łydka wystąpiła na festiwalu Pol'and'Rock. W roku 2019 po bardzo zaciętej walce otrzymała nagrodę Złotego Bączka, gwarantującą występ na Dużej Scenie P’n’R 2019. Występ podczas koncertu na festiwalu przyciągnął kilkusettysięczną publiczność. Koncert został w całości zarejestrowany i w formie CD/DVD/Winyl.

61 edycja Kortowiady odbędzie się w dniach 20-24 maja. Tym razem artyści nie zagrają jednak na Górce Kortowskiej, ale na scenie, która stanie na placu pomiędzy Biblioteką UWM a al. Warszawską.

Obecnie Łydka Grubasa promuje swój czwarty studyjny album. Socjalibacja to 11 kompozycji połączonych tematyką poświęconą współczesnym mediom społecznościowym. Zwłaszcza temu, jak sprawnie połykają nasze dusze i umysły. W typowym dla Łydki, groteskowym i humorystycznym, muzycznym oraz tekstowym, krzywym zwierciadle, swoje odbicie odnajdzie niejeden z Was!


Ten żywiołowy, przebojowy i mocno zróżnicowany gatunkowo album powstał na przełomie 2019/2020 roku w białostockim Hertz Studio. Na płycie nie zabrakło gości – w utworach udzielają się min. Zenek Kupatasa (Ex-Kabanos), Marcin Rumiński (Shannon), sekcja dęta zespołu Enej, czy... Karol Strasburger.

Sprawdźcie już teraz, co solidnie młócąca i dosadnie śpiewająca kapela rockowa ma do powiedzenia o ludziach zakopanych po uszy w „internetach”.

Jak podkreślają sami członkowie zespołu, Łydka zawsze stara się grać i brzmieć jak najlepiej. Priorytetem jest też wzajemny szacunek oraz więź z publicznością wyrażone tak, aby na ich koncercie każdy mógł poczuć się jego częścią i pełnym uczestnikiem. Bez barier, murów – po prostu rock’and’rollowo.

Źródło: RUSS UWM w OlsztynieWięcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

http://www.uwm.edu.pl/sites/default/files/uploads/logotypy-uwm/uwm_logo1.pngCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plPolub nas na Facebooku: