środa, 26 lutego 2020. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Po śmierci kilkuletniego brata, napisał książkę. Dochodem ze sprzedaży dzieli się ze szpitalem dziecięcym w Olsztynie

2020-01-20 14:07:20 (ost. akt: 2020-01-20 15:16:02)
Od lewej: mgr Jolanta Duda, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, dr n. med. Wanda Badowska, ordynator Oddziału, mgr piel. Ewa Romankiewicz, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa szpitala i R

Od lewej: mgr Jolanta Duda, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, dr n. med. Wanda Badowska, ordynator Oddziału, mgr piel. Ewa Romankiewicz, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa szpitala i R

Autor zdjęcia: WSSD w Olsztynie

Kilka lat temu niespełna 5-letni brat dziennikarza i ekonomisty Rafała Janika zachorował na nowotwór. Mimo wysiłków lekarzy ze szpitala dziecięcego w Olsztynie, Alek zmarł. Tuż po tym Rafał Janik wydał książkę, a dochodem podzielił się z Wojewódzkim Szpitalem Dziecięcym w Olsztynie.

Alek, brat Rafała Janika, był leczony w Klinicznym Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Niedługo po śmierci Alka Rafał Janik wydał książkę pt. „Szymon i Kuba ruszają na ratunek”, w której umieścił wszystkie bajki opowiadane Alkowi w szpitalu, oraz te, których bratu opowiedzieć nie zdążył.

— Niestety oprócz podtrzymywania pamięci o Alku niewiele można już dla niego na tym świecie zrobić — mówi Rafał Janik. — Można za to sprawić, aby innym potrzebującym dzieciom było lżej. Dlatego zysk ze sprzedaży bajki „Szymon i Kuba ruszają na ratunek” przeznaczyłem na cele charytatywne, m. in. dla szpitala dziecięcego w Olsztynie.
Trzy lata temu Rafał Janik przekazał szpitalowi pierwszą darowiznę pozyskaną ze sprzedaży tej książki, a pacjentom na pamiątkę paczkę z książkami. Są one wciąż w sprzedaży (www.szymonikuba.pl), więc, jak przypominają przedstawiciele WSSD w Olsztynie, nadal można czytać dzieciom wartościowe opowieści i jednocześnie wspierać olsztyński szpital.

Teraz autor „Szymona i Kuby..." przekazał szpitalowi kolejną darowiznę, tym razem ze sprzedaży jego drugiej książki pt. „Książka o inwestowaniu”.

- Z całego serca dziękujemy za ten szlachetny gest – powiedziała mgr Ewa Romankiewicz, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. - Pieniądze te przeznaczymy na zakup sprzętu dla Oddziału Klinicznego Onkologii i Hematologii Dziecięcej naszego szpitala.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB