Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Koncert marszałkowski: w nowy rok w rytmie tanga [ZDJĘCIA]

2020-01-12 12:00:00 (ost. akt: 2020-01-12 13:33:34)
Koncert Marszałkowski

Koncert Marszałkowski

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Światowe tanga znalazły się w programie pierwszego koncertu w 2020 roku w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.

W noworocznym koncercie marszałkowskim w piątek 10 stycznia wystąpił Roby Lakatos z zespołem SawarS Tango Orquesta oraz orkiestra smyczkowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego. Gości przywitał Gustaw Marek Brzezin, marszałek regionu warmińsko-mazurskiego, który powiedział:

— Miniony rok był pracowity i efektywny. Ten też będzie pracowity. Bardzo ważnym zadaniem samorządu jest wsparcie i wdrażanie środków unijnych. Osiągamy w tym wymiarze sukces: mamy 80 proc kontraktacji, blisko 6 miliardów wsparcia w podpisanych umowach, ósme miejsce wśród regionów. Idziemy bardzo mocno do przodu. Zachęcam, by ostatni rok obecnej perspektywy unijnej dobrze wykorzystać, by pisać projekty, składać wnioski, podpisywać umowy. My jesteśmy administracją, ale to wy – samorządy, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, związki kościelne - piszecie projekty i zdobywacie pieniądze na rozwój regionu. Przed nami przygotowania do nowego okresu programowania.

Marszałek, mówiąc o budżecie, nawiązał do programu koncertu: — Mamy uchwalony budżet, bardzo dynamiczny, pewnie jak dzisiejszy koncert: 46,2 proc. to inwestycje, głównie drogi, sfera kultury, służba zdrowia. Przed regionem uchwalenie nowej strategii, jesteśmy po szerokich konsultacjach i tej sprawie dedykujemy najbliższą sesję sejmiku, która została zwołana na 18 lutego. Chcemy, by ta strategia, już w czwartej odsłonie, była strategią wszystkich mieszkańców. Poszukujemy nowych specjalizacji. Te, które są, dobrze rozwijają region, sprawdzają się w innowacjach, ale nie zamykamy katalogu. Wchodzimy w nowy rok w rytmie tanga — zakończył marszałek.

Koncert, który prowadził kontrabasista Sebastian Wypych, porwał publiczność. Zabrzmiało kilkanaście tang, był wspólny śpiew, oklaski i bisy.
red.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mieszkaniec #2848352 | 5.172.*.* 13 sty 2020 09:18

    Kiedy były te "szerokie" konsultacje? Żadnych informacji nie było.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. panisko #2848007 | 89.228.*.* 12 sty 2020 15:06

    pelna gebo, niczym hrabia z nie swojego

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)