Niedziela, 31 maja 2020. Imieniny Anieli, Feliksa, Kamili

Nowoczesne metody diagnostyki obrazowania w Olsztynie

2019-11-28 08:19:11 (ost. akt: 2019-11-28 09:13:29) Artykuł sponsorowany

12 listopada w Olsztynie zostało otwarte Centrum Diagnostyki Obrazowej NOX. Jest to pierwsza prywatna placówka oferująca kompleksową ofertę badań obrazowych w regionie Warmii i Mazur. Proponuje badania w zakresie obrazowej diagnostyki stomatologicznej (tomografia stożkowa-CBCT, pantomografia, cefalostat, RTG wewnątrzustne), radiologii klasycznej, a także ultrasonografii. Celem placówki jest umożliwienie pacjentom dostępu do najwyższej klasy usług z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej. Nowością jest również możliwość konsultacji z zakresu radiologii zabiegowej i diagnostyki chorób piersi.

W centrum uwagi NOX jest pacjent. Jego zdrowie jest dla nas nadrzędną wartością oraz największym priorytetem. Żeby zadbać o najlepszy standard usług wyposażyliśmy nasze Centrum w najnowsze urządzenia diagnostyczne, dające najwyższą jakość obrazowania, współpracujemy również z wysoce wykwalifikowaną kadrą medyczną, do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie – mówi dr n. med. Anna Szalcunas-Olsztyn, Dyrektor Medyczna NOX.

Placówka zaopatrzona jest w urządzenia radiologiczne, wykorzystujące najnowocześniejsze technologie obrazowania w medycynie.

W naszym Centrum wykonujemy badania rentgenowskie na nowoczesnym i bezpiecznym, w pełni cyfrowym systemie RTG Multix Fusion Max marki Siemens. Zastosowana w nim technologia pozwala znacznie skrócić czas ekspozycji pacjenta, który otrzymuje najniższą z możliwych dawek promieniowania. Jest to szczególnie ważne w przypadku diagnostyki dzieci i młodzieży, a także gdy należy wykonać więcej, niż jedno badanie. W aparacie usg ACUSON Sequoia każdy pojedynczy komponent, począwszy od zasilaczy, przez układy formowania wiązki, złącza głowic i ich soczewki akustyczne po układy procesorów graficznych, jest montowany w taki sposób, by zapewnić dokładne odwzorowanie biologii człowieka – mówi Dyrektor Medyczna Placówki.

Kolejnym z przykładów zaawansowanej technologii jest również wykonywane w olsztyńskim Centrum badanie CBCT. Tego typu procedura wykorzystywana jest w stomatologii, chirurgii szczękowej, ortodoncji oraz laryngologii.

CBCT, czyli tomografia komputerowa z możliwością rekonstrukcji trójwymiarowych (3D) jest obecnie najnowocześniejszą metodą wizualizacji struktur twarzoczaszki, wnoszącą zupełnie nową jakość do diagnostyki. Jej głównymi zaletami są bardzo niska dawka promieniowania, szybkość i wysoka jakość zdjęcia 3D. W efekcie ułatwia stawianie diagnozy i monitorowanie leczenia. – mówi Marzena Zielińska, Kierownik Centrum. Ofertę centrum uzupełniają badania pantomograficzne oraz cefalometryczne – każde z nich jest wykonywane na wysokiej klasy japońskich urządzeniach firmy Morita.

Placówka skupia grono specjalistów z dużym doświadczeniem klinicznym, którzy współpracują z wiodącymi ośrodkami diagnostycznymi w regionie.

Nasza kadra to znani w regionie specjaliści w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej. Posiadają duże doświadczenie zarówno w ocenie badań u dorosłych, jak i najmłodszych pacjentów. – mówi Kierownik Centrum.

Centrum ma swoją siedzibę na ul. Franciszka Barcza 58 lok. U18 w Olsztynie (10-685). Pacjentów przyjmuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00 oraz w soboty 9:00-15:00.

Kontakt do placówki: Tel.: 89 72 11 252; Fax: 89 72 11 254; e-mail: kontakt@nox.olsztyn.pl

http://m.wm.pl/2019/11/orig/nox-recepcja-593684.jpg

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. emeryt #2827012 | 88.156.*.* 29 lis 2019 23:00

    czy mnie stac? czemu nie podano eńika?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz