Quantcast

Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Olivia i Chira pomagają policji w znalezieniu mordercy

2019-11-08 16:36:39 (ost. akt: 2019-11-08 17:05:43)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Olecku

Przed miesiącem w Olecku doszło do brutalnego zabójstwa 69-letniej kobiety. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Suwałkach prowadzą intensywne czynności wykrywacze. Nie ograniczają się tylko do środków dostępnych w Polsce.

Zobacz także: Zabójstwo w Olecku. Kobieta miała pociętą szyję Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu W poniedziałek rano w jednym z mieszkań w Olecku znaleziono zwłoki 69-letniej kobiety. Dzisiaj (8 października) rzecznik prokuratury poinformował, że zatrzymano...
W minioną środę (6 listopada) wykorzystano dwa psy rasy Bloodhound sprowadzone z niemieckiej Saksonii, które są specjalnie szkolone do szukania osób po zapachu. Wykorzystywane są w szczególności w poszukiwaniu osób zaginionych.

Psy wraz ze swoimi przewodnikami służą w niemieckiej policji od 3 i 5 lat. Pracowały już kilkukrotnie na terenie Polski, ale również w Austrii i Czechach. Olivia i Chira – bo takie noszą imiona, przez kilka godzin pracowały na terenie Olecka. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania policja nie ujawnia wyników ani szczegółów przeprowadzonych czynności z udziałem psów.

Przypomnijmy, że ciało zamordowanej kobiety, która miała m.in. podcięte gardło i szereg innych obrażeń, znaleziono w jednym mieszkań przy ul. Batorego. Policja natychmiast rozpoczęła intensywne czynności śledcze.

ZM
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB