Poniedziałek, 30 marca 2020. Imieniny Amelii, Dobromira, Leonarda

UWM szuka pomysłu na nazwę dla swojego Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji [ZDJĘCIA]

2019-10-16 17:20:06 (ost. akt: 2019-10-16 15:56:02)
Trwa budowa Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji UWM w Olsztynie

Trwa budowa Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji UWM w Olsztynie

Autor zdjęcia: Piotr Przytuła

Uczelnia w poszukiwanie nazwy dla powstającego jeszcze Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji chce zaangażować pracowników, doktorantów i studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ogłoszono właśnie konkurs na nazwę obiektu. Na twórcę zwycięskiego pomysłu czeka 1 tys. złotych.

Zobacz także: UWM buduje Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji. Ruszyły prace UWM buduje Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji. Ruszyły prace Nieoficjalnie mówi się, że powstający na Kortowie budynek to odpowiedź na Centrum Nauki Kopernik. Skojarzenia są jak najbardziej słuszne, bo sam kanclerz...

Budynek Centrum powstaje między Centrum Konferencyjnym a Wydziałem Humanistycznym. Umowę na jego budowę 8 marca podpisał prof. Ryszard Górecki, rektor UWM.

— Za wzór stawiamy sobie warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Nasza oferta będzie skierowana zarówno do najmłodszych, jak i dorosłych — mówił kilka miesięcy temu dr Aleksander Socha, kanclerz UWM.

W budynku ma się znaleźć m.in. strefa zabaw dla najmłodszych, sala eksperymentu dla dzieci, ekspozycja mobilnych eksponatów, laboratorium światła, Laboratoria nauk o życiu, a na dachu Centrum pojawi się obserwatorium astronomiczne.


Przed budynkiem w zadaszonej części zlokalizowane zostanie wahadło Foucaulta, natomiast na podłodze pod wahadłem umieszczona zostanie stylizowana Ziemia z różą wiatrów oraz inne eksponaty interaktywne. Na zewnątrz budynku zainstalowane będą również takie urządzenia, jak: wielki zegar słoneczny, linia południkowa, układ słoneczny w miniaturze oraz historyczne instrumenty Kopernika. Pozostała wolna przestrzeń zielona obok Centrum będzie wykorzystywana na pokazy mobilnych, czasowych wystaw.

Zanim jednak budynek zostanie oddany do użytku, musi zyskać nazwę. I dlatego właśnie UWM organizuje wewnątrzuczelniany konkurs. Mogą w nim wziąć udział obecni pracownicy, doktoranci lub studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie propozycji nazwy (lub nazw, bo można zgłosić maksymalnie trzy propozycje) obiektu.

Czego oczekują organizatorzy konkursu od nazwy powstającego Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji? W regulaminie czytamy, że powinna ona:
1) spełniać co najmniej jedno z następujących kryteriów:
a) nawiązywać do charakteru Obiektu i/lub
b) nawiązywać do specyfiki działalności planowanej w Obiekcie i/lub
c) eksponować atuty związane z położeniem geograficznym Obiektu i/lub
d) nawiązywać do działalności prowadzonej w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie,
2) być oryginalna, nigdy wcześniej nie stosowana, cechować się pomysłowością,
3) nie być zbyt długa.

Zwycięzca konkursu otrzyma w nagrodę 1000 zł.

Więcej informacji na stronie internetowej UWM.

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

http://www.uwm.edu.pl/sites/default/files/uploads/logotypy-uwm/uwm_logo1.png
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także