Poniedziałek, 24 lutego 2020. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Olsztyńskie Targi Nieruchomości & Budowa Domu, edycja 6.0 Tragi Home Design 2.0

2019-10-07 15:37:16 (ost. akt: 2019-10-08 08:43:47) Artykuł sponsorowany

Olsztyńskie Targi Nieruchomości & Budowa Domu oraz Targi Home Design w ostatnich latach cieszyły się wielkim zainteresowaniem i wysoką frekwencją zarówno wśród wystawców, jak i wśród zwiedzających. Organizatorzy spodziewają się, że w tym roku też nie będzie inaczej.

VI edycja Olsztyńskich Targów Nieruchomości & Budowa Domu oraz II edycja Targów Home Design odbędzie się w dniach 12-13 października br. w olsztyńskiej Hali Urania.

— Czego się pan spodziewa po tegorocznej, już szóstej edycji Olsztyńskich Targów Nieruchomości i II edycji Tragów Home Design?

— Olsztyńskie Targi Nieruchomości oraz Targi Home Design to przede wszystkim wyjątkowa formuła, która łączy zainteresowanych budową domu czy zakupem mieszkania u dewelopera z tymi, którzy planują urządzić swoją nieruchomość w niebanalny sposób — mówi Jakub Wesołowski Dyrektor Zarządzający Expo Property BIS, organizator Targów. — Od samego początku uważamy, że te dwa tematy uzupełniają się wzajemnie. Targi są też wyjątkowe ze względu na liczbę ponad 80 wystawców — hala Urania jest naprawdę wypełniona po brzegi. Biorą w nich udział prawie wszyscy olsztyńscy deweloperzy, firmy budowlane, usługowe, pośrednicy kredytowi, projektanci, architekci i dizajnerzy—oferując zwiedzającym wiele materiałów reklamowych, ale przede wszystkim specjalnie dedykowane na czas trwania eventu rabaty i promocje. Oczywiście, patronat „Gazety Olsztyńskiej” na wyłączność ma też niebagatelne znaczenie w nagłaśnianiu tego wydarzenia.

— Czego mogą spodziewać się goście Targów?

— Jeszcze dokładnie nie znamy szczegółów promocji, jakie wystawcy oferować będą odwiedzającym, ale z pewnością już dziś goście liczyć mogą na wyjątkowe oferty. Z kolei firmy z branży wyposażenia wnętrz przygotowują piękne ekspozycje zgodnie z najnowszymi trendami, tworząc tym samym nietuzinkowe aranżacje wnętrz. Goście poznają też wiele najnowszych systemów grzewczych wykorzystujących odnawialne źródła energii — wydajne, a jednocześnie oszczędne i przyjazne środowisku. Można będzie też porozmawiać o kompleksowej budowie domu: od wbicia łopaty pod fundamenty — do koloru płytek w przedpokoju i rodzaju włączników światła. Każdy uczestnik Targów wchodząc otrzyma tzw. press-pack, z którego wszystkiego się dowie, pozna wystawców, ich ofertę i zniżki, dostanie mapę Targów, dzięki której nie zgubi się w gąszczu stoisk. I oczywiście „Gazetę Olsztyńską”…!

— A jak Olsztyn wypada na tle innych miast pod kątem rynku nieruchomości?

— Olsztyn pokazuje, że jest miastem, które wciąż stara się być w czołówce tych polskich miast, w których warto zamieszkać. W ostatnich latach bardzo pomaga w tym nowa formuła rozwiązań komunikacyjnych, które bardzo ułatwiają przedostanie się z peryferii do centrum we względnie krótkim czasie. A dzięki temu mieszkanie na obrzeżach czy wręcz pod Olsztynem, a jednocześnie praca w centrum — to żaden problem. Do tego bliskość natury, jezior i bardzo dobry układ urbanistyczny miasta sprawia, że Olsztyn to naprawdę fantastyczne miejsce do mieszkania. I ludzie rzeczywiście chcą tu mieszkać, chcą też wracać. Stąd wysokie ceny za metr kwadratowy w porównaniu z wieloma większymi ośrodkami aglomeracyjnymi. Ale i z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się nasze Targi.

http://m.wm.pl/2019/10/orig/bez-tytulu-582055.jpg

Swoje oczekiwania mają też deweloperzy — uczestnicy Targów. — Rynek pierwotny nieruchomości w Olsztynie nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem, mimo że ceny mieszkań w Olsztynie od kilku lat plasują się w czołówce najdroższych miast w Polsce — mówi Katarzyna Jekiel z Masbudu. — Stolica Warmii i Mazur jest interesująca dla potencjalnych kupców i inwestorów, których wciąż w mieście przybywa. W Olsztynie cały czas pojawiają się nowe inwestycje deweloperskie, a ceny mieszkań kształtują się na podobnym poziomie: od 5 tys. złoty za m kw. Klientom daje to możliwość wyboru najkorzystniejszego wariantu. Przyszli nabywcy są w komfortowej sytuacji i mogą wybierać wśród inwestycji deweloperskich pod każdym względem: lokalizacji, ceny i standardu wykończenia. Nadal najchętniej kupowanymi mieszkaniami są te o pow. 34,00 m kw., czyli tzw. kawalerki oraz mieszkania 3-pokojowe do 60 m kw. Oczywiście nie bez znaczenia jest lokalizacja i otoczenie inwestycji, dlatego godnym polecenia są nasze inwestycje „Leśny Zakątek” czy „Grand House Niepodległości” w Olsztynie. Jedna z nich znajduje się w samym centrum Pieczewa, w otulinie Lasu Miejskiego, druga — w samym sercu Olsztyna, przy Parku Centralnym. Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą na stronie www.masbud.pl.

http://m.wm.pl/2019/10/orig/bez-tytulu-581936.jpg

Jednym słowem: wszystkich, którzy właśnie planują budowę domu lub zakup mieszkania, a także tych zwyczajnie zainteresowanych olsztyńskim rynkiem nieruchomości i wyposażeniem wnętrz — zwyczajnie nie może zabraknąć!
Wstęp na Targi jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.targiolsztyn.pl.


Magdalena Maria Bukowiecka
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB