Poniedziałek, 24 lutego 2020. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

EPICKA PRZYGODA NA OSIEDLU PREMIUM

2019-10-02 12:53:27 (ost. akt: 2019-10-02 15:01:52)

Nie wszyscy znają ten urokliwy zakątek nad Skandą, zwany Piękną Górą, a przecież jego nazwa została po raz pierwszy zarejestrowana już w XIX wieku. Właśnie tam, w leśnej enklawie powstaje Osiedle Premium. Piętnaście czterokondygnacyjnych budynków, o strzelistych, dwuspadowych dachach, zapewni mieszkania dla wielu rodzin, nie odejmując osiedlu kameralnego wyglądu i charakteru.

Jak do niego dotrzeć?
Jadąc ulicą Ignacego Krasickiego skręcamy w las i nową ulicę Marii Dąbrowskiej, autorki Nocy i Dni. To na chwilę obecną jedyna opcja wjazdu na osiedle. Inwestor wykona również drugie połączenie od strony ulicy Wincentego Pstrowskiego, jednej z głównych, olsztyńskich arterii komunikacyjnych.
Mimo, że w okolicznych lasach można się zagubić, świetna infrastruktura, która powstanie wokół osiedla z pewnością pomoże odnaleźć drogę każdemu wędrowcowi.

http://m.wm.pl/2019/10/orig/img-3080-1-581071.jpg

Bezpieczna odległość od obwodnicy, pętla autobusowa oraz świeżo oddany do użytku węzeł Pieczewo, zapewniają komunikację z Centrum, oraz osiedlem Jaroty i Nagórki. W przyszłości sieć komunikacyjna ma zostać uzupełniona także o linię tramwajową, przebiegającą przez ulicę Krasickiego.
Jeśli chodzi o orientację w terenie, to zadanie ułatwia z pewnością najwyższy w Polsce maszt radiowo – telewizyjny. Przedstawiciele inwestora uspokajają: lokalizacja w pobliżu masztu nie oznacza, iż w tym rejonie należy się spodziewać najwyższego promieniowania.
Opinia ta została potwierdzona badaniami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.
Z raportu o stanie środowiska województwa warmińsko – mazurskiego w 2017 r. wynika, że wszystkie wartości natężeń pól elektromagnetycznych w ustalonych punktach w województwie warmińsko-mazurskim, mieszczą się w normach określonych Rozporządzeniem Ministra Środowiska. W żadnym punkcie pomiarowo-kontrolnym nie stwierdzono przekroczenia dopuszczalnej wartości promieniowania elektromagnetycznego na poziomie 7 V/m. Sceptycy mogą
się także zapoznać z udostępnionym na stronie inwestora sprawozdaniem nr 11034/S/2019 z pomiarów natężenia pola elektromagnetycznego, wykonanych dla celów ochrony środowiska, dnia 22.08.2019 r. Wyniki pomiarów pokrywają się z badaniami, wykonanymi przez inspektorat.
Skoro więc możemy czuć się bezpieczni, czas wybrać się na wirtualny spacer po powstającym osiedlu.
Bliskość lasów kusi do spędzania wolnego czasu poza domem, zatem zjeżdżamy cichobieżną windą do hali garażowej i wyciągamy z piwnicy rower. Na pasjonatów sportów rowerowych czekają liczne udogodnienia, takie jak możliwość korzystania z pomieszczenia na rowery i łatwy, pozbawiony schodów wyjazd z budynku.
To samo dotyczy rodziców małych dzieci, którzy po pierwsze będą mieli do dyspozycji wózkarnię, a po drugie, nie będą musieli pokonywać stromych i krętych stopni podczas wyprowadzania wózka z piwnicy. Plac zabaw dla dzieci zostanie dodatkowo wyposażony w ławki dla opiekunów.
- Chcemy, by w każdym sezonie przybywało na osiedlu coś nowego, począwszy od placu zabaw, po siłownię plenerową– zapowiada Aneta Biegańska, przedstawiciel inwestora.
Przygotowania do przejażdżki za nami, teraz kierujemy się w stronę pobliskiego jeziora Skanda, które w ubiegłym roku zostało zagospodarowane i wyposażone w kąpielisko z pomostem, altaną i boiskiem do piłki plażowej.
Zmęczeni wędrówkami po lesie, zaszywamy się na powrót w swoim przytulnym, świeżo zaaranżowanym mieszkaniu. Zima za pasem, lecz my nie musimy się o to martwić. Ściany konstrukcyjne kondygnacji nadziemnych murowane z pustaków ceramicznych zapewniają ciepło, a jeśli chodzi o centralne ogrzewanie to całe osiedle zostanie wkrótce przyłączone do miejskiej sieci
grzewczej.

http://m.wm.pl/2019/10/orig/1701-olp-mm-1-a-wz02-podkre-cona-zielen-581072.jpg

Po takiej dawce informacji, pora na relaks. Duże przeszklenia zachęcają do odpoczynku w loggii z filiżanką kawy. Po kilku głębokich oddechach czystym leśnym powietrzem, przychodzi kolej na spacer z pupilem.
- Nic mnie tak nie irytuje, jak oprowadzanie psa po osiedlu niewyposażonym w kosze na psie odchody i dystrybutory na worki biodegradowalne, dlatego dołożymy starań, by zainstalować tzw. psie stacje – zapewnia Aneta Biegańska.
Wszystko to sprawia, że trudno się doczekać odbioru kluczy. Nowi lokatorzy mogą być jednak spokojni. Pierwsze budynki zostaną oddane do użytku już w III kwartale 2020 roku.

Zapraszamy na stronę www inwestycji: www.pieczewopremium.pl
Więcej informacji: tel. 730 196 192


Tekst: Aleksandra Joanna Karpińska
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB