Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Promotor Polski jest z Olsztyna

2019-09-27 11:00:54 (ost. akt: 2019-09-27 11:04:51)

Autor zdjęcia: arch.

Fundacja Teraz Polska zajmująca się promocją naszych rodzimych towarów i usług co roku przyznaje nagrody osobom, które w specjalny sposób promują Polskę. Nagrody przyznawane są artystom, przedsiębiorcom, ludziom nauki. Do tej pory nagrodzono 26 osób i organizacji. Są wśród nich między innymi Artur Rojek, profesor Marian Zembala czy Rafał Blechacz, laureat XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

— Fundacja „Teraz Polska” to nie tylko konkurs wyróżniający najlepsze produkty i usługi. To również konkurs "Wybitny Polak", w którym nagradzani są Polacy i osoby polskiego pochodzenia na stałe mieszkający za granicą, a którzy przez swoje dokonania i sukcesy promują Polskę. To także realizowany od 2017 r. projekt Promotor Polski. W jego ramach honorujemy osoby i instytucje, których sukcesy przyczyniają się do budowania marki Polska — mówi Andrzej Czernek, wiceprezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

— Fundacja chce nagradzać ludzi działających lub wywodzących się z danego regionu, których osiągnięcia współtworzą pozytywny wizerunek naszego kraju. Inicjatywa ta ma pokazać sukcesy w dziedzinie przedsiębiorczości, kultury, nauki, które powinny mieć wpływ na nasze poczucie tożsamości i na naszą dumę – dodaje Czernek.

W tym roku uhonorowano tytułem kolejne cztery osoby, w tym znanego olsztyńskiego neurochirurga profesora Wojciecha Maksymowicza. Nagrodę — jak mówi Michał Lipiński, dyrektor konkursu "Teraz Polska" — otrzymał za specjalne zasługi przy tworzeniu kliniki Budzik w Olsztynie.

—To dla mnie ogromne wyróżnienie. Promocja polskiej medycyny na świecie to niezwykle ważna misja. Cieszy mnie, że kapituła przyznała mi tę nagrodę, ale traktuję ją jako nagrodę dla całej olsztyńskiej medycyny akademickiej, którą razem z zespołem wspaniałych ludzi tworzymy! — powiedział prof. Wojciech Maksymowicz.

red.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także